Organizátori protivládneho protestu 17. novembra vyhrážkam neustúpia.

Tlačová tajomníčka SNS Jana Benková nám včera zaslala list v ktorom sa vyhráža trestnoprávnymi i občianskoprávnymi dôsledkami v prípade že okamžite z webovej stránky www.17november.sk nestiahneme tvrdenie o tom že predseda SNS Ján Slota vystupuje na verejnosti pod vplyvom alkoholu. Uvedené tvrdenie je súčasťou vyhlásenia v ktorom organizátori protestu proti Ficovej vláde okrem iného vyjadrujú znechutenie nad vulgarizáciou slovenskej politiky.

J. Benková označuje uvedené tvrdenie za nepravdivé žiada „okamžité zaslanie dôkazov“ a „okamžité stiahnutie nepravdivého tvrdenia o Jánovi Slotovi“. V odpovedi ktorú sme jej dnes zaslali ju upozorňujeme že o Slotovom verejnom vystupovaní pod vplyvom alkoholu hovoril nedávnom v rozhovore pre denník Korzár aj podpredseda vlády Dušan Čaplovič a priznal sa k nemu po mítingu v Pavlovciach aj samotný Ján Slota.

Skutočnosť že Ján Slota občas verejne vystupuje pod vplyvom alkoholu považujeme za všeobecne známu. V snahe vyjsť v ústrety tlačovej tajomníčke SNS rozširujeme webovú stránku www.17november.sk o špeciálnu sekciu „Ján Slota a alkohol“ v ktorej uvádzame odkazy na niektoré informácie potvrdzujúce vyššie uvedené tvrdenie.

Za príznačné považujeme že tlačová tajomníčka SNS sa ohradila len proti tvrdeniu že Ján Slota vystupuje na verejnosti pod vplyvom alkoholu ale ani slovkom nenamietala proti tvrdeniu že „uráža susedný národ“ ktoré sa nachádza v tej istej vete nášho vyhlásenia. Z toho je zrejmé že konštatovanie o urážaní susedného národa Jánom Slotom považuje za pravdivé aj tlačová tajomníčka SNS a nepovažuje to za nič proti čomu by sa mala ohradzovať.

Za organizátorov protivládneho protestu ktorý sa uskutoční 17. novembra 2008 o 17:00 na Námestí SNP v Bratislave vyhlasujeme že vyhrážkam a nátlaku zo strany SNS neustúpime a nebudeme meniť text vyhlásenia.

Ondrej Dostál podpredseda OKS
Vladimír Filipko Občania proti totalite

V Bratislave dňa 13. novembra 2008


Prílohy:


1. List tlačovej tajomníčky SNS Jany Benkovej (formát . DOC)

2. Odpoveď organizátorov protivládneho protestu tlačovej tajomníčke SNS (formát .PDF)

3. Korzár: Čaplovič o Slotovi: Keď pije mal by niekam zaliezť


Ďalšie informácie:

SITA/webnoviny.sk: SNS sa Dostálovi vyhráža súdmi za vetu o Slotovom pití

blog.sme.sk: Ondrej Dostál: Slota vraj nepije

SME: Slota vraj nikdy nevystúpil opitý

aktuality.sk: Lukáš Krivošík: Delírium a popieranie reality

Ondrejovi Dostálovi sa SNS vyhráža súdmi za vetu o Slotovom pití

Zdroj: www.tvnoviny.sk

Comments

Komentáre