V pondelok 17. novembra 2008 od 17:00 hod. sa na Námestí SNP v Bratislave uskutočnil protest proti politike Ficovej vlády. Akcia sa konala pri príležitosti 19. výročia Novembra 89 a organizovali ju Občianska konzervatívna strana iniciatíva Občania proti totalite a Občiansko-demokratická mládež Bratislava. Tieto tri subjekty zorganizovali aj minuloročný protivládny protest ktorý sa uskutočnil tiež 17. novembra.

Protest sa uskutočnil pod heslom „Fico si nevšimol November 89 my áno“. Na protestnom zhromaždení sme vyjadrili svoje znepokojenie nad politikou vládnej koalície vulgarizáciou slovenskej politiky stále otvorenejším klientelizmom straníckym parcelovaním krajiny a aroganciou moci. Po skončení protestného zhromaždenia sa uskutočnil pochod k Ministerstvu spravodlivosti SR pri ktorom sme držali minútu ticha za pravdu a spravodlivosť. Protestná akcia skončila pri Úrade vlády SR ktorý sa stal Hrobom zdravého rozumu. Minulý rok sme k nemu položili vence (fotografie tu) tento rok sme pri ňom inštalovali Pamätník neznámeho idiota.

Bližšie informácie o akcii sa nachádzajú na www.17november.sk.


Ondrej Dostál
podpredseda OKS


Ďalšie informácie:

Informácia o proteste 17.11.2008

Informácia o minuloročnom proteste

SITA/SME.sk: Pred Úrad vlády postavia Pamätník neznámeho idiota

SME: Fico vylez! kričali protestujúci pred Úradom vlády

TVNOVINY.sk: Protestujúci pred Úradom vlády: „Fico vylez!“

TV JOJ: Idiot pred úradom vlády

TV Markíza: Oslavovalo sa protestami (príspevok #4)

TA3: Protest proti politike vlády

aktuálne.sk: Idiot pred úradom vlády opozícia spoločne v divadle

Bratislavské noviny/TASR: Konzervatívci demonštrovali na Námestí SNP

Protest proti Ficovej vláde dňa 17. novembra 2008 v Bratislave

Zdroj: SME www.sme.sk

Ondrej Dostál: Inštalácia Pamätníka neznámeho idiota

Fotogaléria:

title= title= title= title= title= title= title= title= title=

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.