Starý most dosluhuje a je potrebná jeho rekonštrukcia resp. výmena. Magistrát začal konať no z jeho konania sa viacerým obyvateľom Bratislavy zatmieva pred očami.

Myslíme si že nazvať novostavbu mosta rekonštrukciou je klamanie občanov.

Myslíme si že výber dodávateľa stavby bez toho aby prebehla riadna možno aj medzinárodná architektonická súťaž je hazardovaním so vzhľadom mesta na desaťročia možno storočie dopredu.

Myslíme si že anketa usporiadaná magistrátom je zásterka ktorá má budiť dojem verejnej diskusie pričom je už dávno rozhodnuté.

Myslíme si že most v samotnom centre hlavného mesta sa týka nielen jeho obyvateľov ale všetkých občanov ktorým nie je ľahostajné ako vyzerá ich hlavné mesto ako reprezentuje krajinu aj smerom do zahraničia.

Myslíme si že si Bratislava zaslúži vo svojom centre most ktorý bude dielom renomovaného domáceho alebo zahraničného architekta ktorého vyberie komisia odborníkov na čele s hlavným architektom Bratislavy.

Myslíme si že magistrát by mal postupovať inak.

Ako to sa dočítate tu.

Ak si myslíte to čo my podporte nás na stránkach change|net.sk tu. Nech primátor vidí že existuje aj iný názor.


Ďalšie informácie:

SME: Architekti: Most nie je vec plebiscitu

SME: Architekti kritizujú Bratislavu pre projekt Starého mosta

Bratislavské noviny: Mesto chce čím skôr rekonštruovať Starý most

Shooty: Denníček: 16.7.2008

Comments

Komentáre

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič je vyštudovaný hudobník a právnik. Pracuje na pozícii stredného manažmentu v oblasti chemického priemyslu. Členom OKS je od roku 2002, postupne zastával rôzne funkcie v republikovej rade a predsedníctve OKS. V období 2012 až 2020 pôsobil ako predseda Programovej rady OKS a v rokoch 2013 až 2020 bol podpredsedom OKS.