Vedenie Občianskej konzervatívnej strany (OKS) zostáva po dnešnom republikovom sneme v Bratislave takmer rovnaké. Konzervatívcov naďalej povedie Peter Tatár. Jedinú zmenu vo vedení predstavuje Mária Drímalová ktorá sa stala podpredsedníčkou namiesto Juraja Langa. Na ďalších podpredsedníckych postoch zostáva Peter Osuský František Šebej a René Bílik. Predsedom Programovej rady OKS zostáva Peter Zajac a ústredným tajomníkom Peter Dostál.

OKS dnes kritizovala vládu za nedostatočnú reformnú politiku. „Vláda robí reformy pre reformy a nie pre ľudí“ vyhlásil na tlačovej besede líder strany P. Tatár. Podľa neho daňová reforma zvyšuje zaťaženie občanov a neznižuje verejné výdavky. Na polceste je dôchodková reforma a opačný dopad bude mať reforma verejnej správy ktorá sa stáva drahšou. OKS zároveň upozorňuje že v školstve a kultúre ktoré nevyhnutne potrebujú zmeny neurobila koalícia žiadny zásah.

Republikový snem podporil kandidatúru Františka Mikloška (KDH) na prezidenta. Podľa Petra Zajaca si Mikloško zachoval ľudskosť a blízky prístup k ľuďom. „Má všetky predpoklady byť prezidentom akého Slovensko potrebuje dať mu vnútornú istotu“ dodal.

Comments

Komentáre