OKS pokladá rozhodnutie snemu KDH nominovať Františka Mikloška za kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky za dobré a spravodlivé.

František Mikloško zasvätil svoj život pred rokom 1989 práci pre náboženské a občianske slobody a po roku 1989 rozvoju demokracie na Slovensku. František Mikloško patrí k politikom ktorí si udržali čistý štít v celej politickej činnosti. Tejto práci podriadil František Mikloško celý osobný život.

Na pevnosť jeho názorov a postojov sa mohli všetci demokraticky zmýšľajúci ľudia na Slovensku spoľahnúť vo všetkých rozhodujúcich situáciách od Novembra 1989. Svoju pevnosť dokázal vo funkcii predsedu SNR v kľúčových rokoch 1990-1992 ako predseda poslaneckého klubu najsilnejšej opozičnej strany v rokoch 1992-1998 aj ako jeden z kľúčových koaličných poslancov v rokoch 1998-2002 a po voľbách v roku 2002.

František Mikloško sa vždy správal ako demokrat vlastenec priateľský a otvorený k menšinám človek rešpektujúci odlišné názory rozvíjajúci kultúrnosť a kultúru.

František Mikloško si zachoval počas celej politickej dráhy ľudskú bezprostrednosť priamočiarosť skromnosť a humor. Kandidatúra Františka Mikloška nie je výsledkom mocenských hier politických elít. Je kandidátom obyčajných ľudí ktorí vyznávajú zásady poctivého a slušného života. Preto ho pokladá OKS za dobrého a vhodného kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.

Peter Tatár predseda OKS
Peter Osuský podpredseda OKS
František Šebej podpredseda OKS
Peter Zajac predseda programovej rady OKS
Ondrej Dostál tajomník OKS

Comments

Komentáre