Občianska konzervatívna strana (OKS) podporuje vojenské úsilie USA odstrániť neľudský režim Saddáma Husajna v Iraku. Strana je presvedčená že pád Saddáma Husajna prinesie irackému ľudu konečne nádej na normálny život bez strachu z politických popráv z mučenia znásilňovania a genocídy.

Zbrane hromadného ničenia v rukách Saddámovho režimu predstavujú podľa OKS hrozbu nielen pre USA a krajiny susediace s Irakom ale pre celý západný svet. Inej cesty ako vojenskej pri zbavení sveta tejto hrozby pritom niet. OKS je presvedčená že diplomatické prostriedky na dosiahnutie splnenia rezolúcie BR OSN č. 687 boli vyčerpané nie až teraz ale už pred desaťročím.

Občianski konzervatívci vyjadrujú podporu postoju slovenskej vlády v tomto konflikte. „V okamihu skutočného boja dobra so zlom treba mať odvahu stáť na strane dobra aj vtedy keď tomu nie je naklonená väčšinová verejná mienka. OKS je presvedčená že populistické zneužívanie súčasnej situácie stranou Smer a komunistami nielen našej krajine škodí ale ohrozuje misiu našich vojakov v Kuvajte a smeruje proti národným záujmom Slovenska“ uviedol vo vyhlásení predseda OKS Peter Tatár.

Comments

Komentáre