Z volebného programu OKS

OKS ide do volieb s programom Nevoľte menšie zlo. OKS sa v ňom zasadzuje za definitívne zrušenie krajských a okresných úradov a zmenu územnosprávneho členenia na 15 žúp. V oblasti verejnej správy OKS navrhuje tiež zníženie počtu ministerstiev a tým aj počtu členov vlády zo súčasných dvadsať na jedenásť.

Občianski konzervatívci tiež navrhujú novelizáciu ústavy. Jedným z jej nedostatkov je podľa nich preambula. Po novelizácii by mala rešpektovať občiansky charakter štátu.

V oblasti daní chce OKS presadzovať 16-percentnú rovnú daň z príjmu fyzických a právnických osôb ako aj nulovú daň pre fyzické osoby ktorých ročný príjem nepresahuje 120-tisíc korún.

Súčasťou agendy OKS zostáva uskutočnenie komplexnej dôchodkovej reformy. OKS je tiež za spoplatnenie vysokoškolského štúdia.

V zahraničnej politike je OKS pripravená po vstupe Slovenska do EÚ presadzovať rozsiahle reformy únie ako aj revíziu jej zahraničnej politiky. „Odmietame všetky kroky podporujúce spoločnú obrannú politiku EÚ na úkor NATO“ píše sa v programe.

Keďže korupciu OKS považuje za zdroj neprosperity štátu navrhuje opatrenia na jej minimalizáciu. Proti korupcii chce strana bojovať napríklad presadením prísneho zákona o konflikte záujmov či dôslednou privatizáciou štátnych podnikov.

Comments

Komentáre