Peter Tatár: Voľte slobodne

title=Prečo by vás mali ľudia voliť?

Pretože majú slobodu voliť a voliť slobodne. OKS je stranou dôsledných reforiem. Vyznačujeme sa jednotou slova a činu a ľudia si to mali možnosť dlhodobo overiť. Dávame šancu tým čo si nemyslia že politika musí byť len a len cynickým rozhodnutím medzi menším a väčším zlom.

Aké sú limity vašej spolupráce s inými stranami?

Neprijateľné sú pre nás všetky nedemokratické politické strany či je to HZDS SNS Smer alebo KSS a nereformné strany ako SDĽ a SOP. Protireformne sa však správala aj SDA a reformne sa žiaľ nesprávala ani SDKÚ. V ostatnom roku to platí aj o DS.

Čo by ste urobili ako prvé ak by ste boli po voľbách vo vláde?

Zrušili by sme nadmerné zasahovanie štátu do ekonomiky a do života ľudí čím by sme oklieštili priestor na korupciu a otvorili hospodársky rast čo zvýši kvalitu života.

Máte pripravený núdzový variant činnosti strany pre prípad že sa po voľbách nedostanete do parlamentu?

Sme najreformnejšou stranou na Slovensku a rovnako sme nekompromisní pri verejnej kontrole moci. O tom či chce mať Slovensko takúto stranu v parlamente rozhodne volič. Plne budeme ctiť a rešpektovať jeho rozhodnutie. Budeme zaňho bojovať v parlamente aj v mimoparlamentnej opozícii.

Slovenská politika je už desať rokov najmä o Mečiarovi. Ako dlho ešte potrvá kým sa na slovenskej politickej scéne odohrá klasický boj medzi pravicou a ľavicou?

Tak dlho kým budú v slovenskej politike dominovať mečiari mečiari juniori a obchodníci predávajúci vodu ako kokakolu. Tak dlho kým budú v slovenskej politike rozhodovať plané reči a nie činy. My ponúkame činy a nie vodu.

Comments

Komentáre