Budem voliť OKS!

Netvrdím že mám pravdu tvrdím len že sa chovám zo svojho hľadiska prirodzene. Prirodzene pre mňa znamená že budem voliť že budem voliť stranu ktorej dôverujem a že sa so svojimi sympatiami nebudem skrývať. Skrývať ma budú iní napríklad Markíza kde som mal vystúpiť v programe Milana Markoviča a vedenie nesúhlasilo pretože som verejne podporil konkrétnu stranu. Znamená to snáď že odteraz až do volieb majú občania mlčať o svojich preferenciách?

Voliť budem Občiansku konzervatívnu stranu (OKS) ktorej nie som členom a za ktorú nekandidujem. Voliť ju budem preto že prajem Slovensku neľavicovú občiansku stranu a politikov na ktorých sa nenalepili v uplynulých rokoch škandály a podpásovky. Na jej kandidátke som našiel ľudí ktorých si pamätám z novembra 89 z konfliktov o zachovanie spoločného štátu Čechov a Slovákov z najproduktívnejšieho obdobia mladej slovenskej demokracie (1990 až 1992) zo sporov s nacionalistami a Mečiarom z predkladania dobrých zákonov. Sú to však už politickí veteráni ktorým dôchodok klope na dvere. Voliť teda budem aj ich následovnikov bez ktorých OKS do ďalších volieb nedožije.

Keď som sa so svojim rozhodnutím voliť OKS zveril spolupracovníkom a známym zrazu sa na mňa zosypalo tisíc výhrad: „Je to sekta hádžeš svoj hlas Ficovi a Mečiarovi oslabuješ slovenskú pravicu je to iba symbolické gesto sú to nepraktickí intelektuáli …“. Začal som sa pýtať ľudí ktorých si vážim a mám rád. V krátkom čase sa ku mne pridali:

Andrej Bán fotograf a aktivista nadácie Človek v tiesni
Boris Farkaš herec
Egon Gál filozof a vysokoškolský učiteľ
Marián Geišberg herec a spisovateľ
Jozef DANGLÁR Gertli výtvarník
Fero Guldán stavbár a výtvarník
Daniela Kapitáňová režisérka a spisovateľka
Richard Krivda kameraman
Juraj Kušnierik kníhkupec
Milan Markovič scenárista a herec
Oleg Pastier spisovateľ a vydavateľ
Tono Popovič dirigent
Ján Štrasser spisovateľ a publicista
Martin SHOOTY Šútovec výtvarník
Milan Šútovec spisovateľ a literárny vedec
Blaho Uhlár režisér a riaditeľ divadla Stoka
Marián Varga hudobník a skladateľ
Alta Vášová spisovateľka
Gabriela Vyskočilová dramaturgička
Helena Woleková sociologička riaditeľka Nadácie na podporu sociálnych zmien
Matúš Zajac fotograf

Netvrdím že porazíme Mečiara či Fica. Kvôli nim však nebudem klamať sám seba a prihrávať tým na smeč akémusi menšiemu zlu.

Comments

Komentáre