Občianska konzervatívna strana (OKS) navrhuje prijať novelu Trestného zákona tzv. zákon o jáchymovskej lži. Má sa v ňom ustanoviť že okrem prejavovania sympatií k fašizmu alebo inému podobnému hnutiu a verejného popierania spochybňovania schvaľovania alebo ospravedlňovania zločinov fašizmu sa bude za trestné považovať aj prejavovanie sympatií ku komunizmu a popieranie spochybňovanie schvaľovanie alebo ospravedlňovanie zločinov komunizmu. OKS je presvedčená že prejavy sympatií ku komunizmu a ospravedlňovanie jeho zločinov je potrebné trestať rovnakým spôsobom ako v prípade fašizmu.

„KSS prekračuje rámec návrhu zákona OKS o jáchymovskej lži ešte pred jeho prijatím keď sa pokúša tvrdiť že ideológia komunizmu nebola východiskom zločinného systému ktorý sa začal v Československu vo februári 1948 budovať“ uvádza sa vo vyhlásení poskytnutom dnes TASR. Spochybňovanie zločinov komunizmu podľa OKS nezakryje desiatky miliónov mŕtvych mučených väznených a prenasledovaných.

Smrť poslucháča bratislavskej lekárskej fakulty Štrbu v jáchymovskej bani do ktorej ho poslal vládnuci komunistický režim nebola o nič humánnejšia ako smrť ktorejkoľvek z obetí systému otrockej práce vo fašistických koncentračných táboroch. Politická vražda Milady Horákovej na pankráckej šibenici nebola menším zločinom ako likvidácia nositeľa Nobelovej ceny Carla von Ossiestzkeho nacistickými katmi. Šírenie triednej nenávisti a jej následky boli rovnako hanebné ako šírenie nenávisti rasovej ktorej dôsledkom sa stal holokaust. „Genocída celých spoločenských vrstiev a skupín vykonaná na ceste k vybudovaniu komunizmu v Sovietskom zväze a vo všetkých krajinách tzv. tábora mieru si čo do počtu obetí so zločinmi fašizmu v ničom nezadá“ uzatvára podpredseda a predkladateľ návrhu zákona o jáchymovskej lži Peter Osuský.

Comments

Komentáre