OKS opakovane vyzvala poslancov NR SR aby prerokovali všetky návrhy zákonov vládne aj poslanecké ktoré boli riadne a včas doručené do parlamentu. Predseda parlamentu naopak predložil návrh aby parlament vopred určil dokedy bude rokovať čím nepriamo navrhol dovtedy neprerokované návrhy jednoducho hodiť do koša. Poslanci ktorí hlasovali za Migašov návrh tiež dali zjavne najavo že im nezáleží na prerokovaní všetkých predložených zákonov teda že im je cudzí demokratický ústavný princíp rovnosti na uplatnenie zákonodarnej iniciatívy tak vlády ako aj každého poslanca teda že nectia princípy parlamentnej demokracie uvádza sa v stanovisku ktoré agentúre SITA poskytol ústredný tajomník OKS Ondrej Dostál.

Konzervatívci tiež kritizujú že parlament na návrh predsedu poslaneckého klubu SDK Jána Rusnáka (SDKÚ) vypustil z programu návrh OKS na zoštíhlenie vlády na 10 ministrov a premiéra. Predstavitelia SDKÚ a ďalších „proreformných“ politických strán odmietnutím princípu štíhlej vlády dali jasne najavo že ich predvolebné vyhlásenia o potrebe znížiť počet úradov a ministerstiev sú len prázdne frázy plné pokrytectva a falošných predvolebných sľubov.

OKS tiež zdôrazňuje že zaradenie ich návrhu na dôchodkovú reformu hneď za vládne eurozákony nepodporila väčšina SDKÚ spolu s poslaneckým klubom SDĽ a niektorými ďalšími poslancami. „Pri odsúvaní dôchodkovej reformy SDKÚ popiera svoje volebné sľuby odďaľuje dôležitú sociálnu a ekonomickú integračnú agendu čím klame svojich voličov“ konštatuje Dostál.

Comments

Komentáre