Zázračné zrkadielka

title=

Zázračné zrkadielko pozná každý. Najznámejší je prirodzene jeho verdikt v prospech Snehulienky v prípade zlej čarodejnice. Menej známe je že aj iní sa pýtali a pochodili rovnako. Pri predpokladanom veku Snehulienky je to záhada.

Vraj aj istá svojho času vplyvná osoba keď dostala brúsené zrkadielko spolu s prestížnou cenou „Femina ave“ mu položila otázku kto je najkrajší na svete. Zrkadielko malo údajne odpovedať že: „No predsa Snehulienka ty blondína.“ Čo sa stalo vtedy so zrkadielkom klebety už neuvádzajú ale aj z tohto prípadu je jasné že zázračné zrkadielka sa zasekli alebo čo. Doba však od čias Snehulienky pokročila a na trhu sa ocitli interaktívne zrkadielka s mnohými funkciami.

Majú pravda ešte isté detské nedostatky ale sú jednoznačne interaktívne. O interaktívne zrkadielka je vraj veľký záujem najmä medzi lídrami politických strán ktorí si potrebujú overiť všeličo. Výsledky sú však trochu problematické a vraví sa že medziiným aj preto lebo tie zrkadielka sú akési príliš múdre. Napríklad líder s najvyššími preferenciami sa svojho fungl nového zrkadielka opýtal kto je najkrajší líder a zrkadielko mu odpovedalo že: „Predsa Dzurinda ty blondín.“ Dodávateľská firma Miraculous Mirrors tvrdila že sa poplietli objednávky. Ďalšie dodané zrkadielko bolo opatrnejšie. „Ako sa to vezme“ odpovedalo na otázku kto je najkrajší. „Čo ako sa vezme“ rozčúlil sa líder „otázka je predsa jasná nie?“ „Závisí od toho… nechcem nikoho uraziť“ diskutovalo zrkadielko. „Tak inak“ povedal netrpezlivo líder „kto má najkrajší program?“ „A ty si čo myslíš?“ odpovedalo zrkadielko otázkou. „No predsa ja!“ vybuchol líder. „Tak prečo sa potom pýtaš?“ kontrovalo zrkadielko. „Aby si mi to potvrdilo na to sú zázračné zrkadielka nie?“ povedal líder. „Nie myslela si to aj čarodejnica ale ja musím hovoriť pravdu“ pripomenulo dejiny zrkadielko. „Čo je to pravda? Každý má predsa svoju pravdu“ zneistel líder. „Pravda sa zrkadlí“ filozofovalo zrkadielko. „Kde v tebe? V preferenciách? Vo volebných výsledkoch?“ opýtal sa podráždene líder. „V histórii“ povedalo zrkadielko lakonicky. „V histórii? To je neskoro ja to potrebujem vedieť hneď“ povedal čoraz zúfalejší líder. „Krása a preferencie sú iba prchavé okamihy nekonečného času piesočné duny ktoré stále mení vietor odlesky tvojej tváre na nepokojnej hladine dejín“ mudrovalo zrkadielko. „Tak už toho bolo dosť kašlem na teba! Všetko relativizuješ. Ako mám z takýchto táranín určiť predvolebnú stratégiu?“ stratil trpezlivosť líder. „Na predvolebné stratégie pravdu ani krásu nepotrebuješ nezáleží na nich a iba by ti zväzovali ruky nepotrebným balastom“ poučovalo lídra zrkadielko. „Vieš čo? Investoval som do teba hromadu peňazí a preto ťa nerozbijem. Ale budem ťa používať iba pri holení!“ povedal nakoniec znechutene líder.

„Poslúž si“ povedalo zrkadielko a dodalo: „Kedykoľvek si môžeme znovu pokecať.“ Informované kruhy hovoria že podobné skúsenosti mali so zrkadielkami od firmy Miraculous Mirrors ktorá je ich monopolným dodávateľom aj iní lídri. Iba jeden líder marginálnej strany si objednal starší a lacnejší typ zrkadielka od ktorého sa dozvedel že najkrajší program má Snehulienka. Táto informácia vyvolala na predsedníctve strany zmätok lebo Snehulienkin server je už dlhšie nedostupný. Väčšina lídrov sa preto rozhodla so zázračnými zrkadielkami iba nezáväzne konzultovať a vrátila sa k sociológom a politológom. Majú síce zvyčajne pokrivené zrkadielka ale aspoň nemudrujú o dejinách a pravde. Alebo mudrujú? Ale veď je to jedno usúdili lídri.

Comments

Komentáre