Najrovnejšia daň

title=

Igor Šulaj je naozaj revolucionár. Už dlho počúvame od SMER-u náreky ako rovná daň ožobračila nízke príjmové skupiny. Roky sa SMER chystá rovnú daň zrušiť len taký fukot.

Ostatné vyhlásenie ekonomického experta a tieňového ministra financií Igora Šulaja ukazuje že SMER je v podstate za úplne najrovnejšie dane na svete.

Náš milý pán expert chce totiž upraviť rovnú daň tak aby z nej neprofitovali len nízke príjmové skupiny (áno dobre čítate ekonomický superexpert SMER-u verejne povedal že nízke príjmové skupiny na rovnej dani PROFITUJÚ!) ale aj tí čo žiadne zdaniteľné príjmy nemajú ako napríklad dôchodcovia alebo nezamestnaní.

Nuž je naozaj veľmi nespravodlivé že z rovnej dane nemôžu profitovať nezamestnaní či penzisti. Nikdy sa zrejme nedozvieme ako môže z akejkoľvek dane profitovať niekto kto ju nemusí platiť vôbec.

A to je škoda. Lebo podobným spôsobom by mohli z dane z nehnuteľnosti profitovať bezdomovci všetci ktorí nevlastnia psa z dane za psa tí čo nemajú auto z dane z motorových vozidiel či abstinenti a nefajčiari zo spotrebnej dane z liehu a tabaku. Je predsa nespravodlivé aby na týchto daniach profitovali len majitelia nehnuteľností psíčkári šoféri fajčiari či pijani. Socialisti typu Šulaj prosto túžia po úplnej rovnosti. Tak ako už kedysi keď sme si boli všetci rovní (len niektorí si boli rovnejší). Kam sa hrabú KSS a ÚSVIT so svojimi z pohľadu SMER-u priam ultrapravicovými programami? Ak dostanú jedni druhí alebo tretí možnosť svoje vízie realizovať tak si tu môžeme povedať naozaj už len

Dobrú noc.

Comments

Komentáre