Minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa včera prostredníctvom médií vyzval poľnohospodárov aby nevyžívali služby dvoch bánk ktorých analytici sa v médiách vyjadrili negatívne o politike ministerstva.

V demokratickej spoločnosti je normálne ak minister polemizuje s analytikmi a argumentmi sa snaží presvedčiť občanov o správnosti svojej politiky a nesprávnosti názorov svojich odporcov. Je ale absolútne neprijateľné aby ktorýkoľvek minister vyzýval na bojkot kohokoľvek kto neporušuje zákony a iba vyjadruje svoj názor alebo názor inštitúcie pre ktorú pracuje.

Občianska konzervatívna strana považuje výzvu ministra Jureňu za akt pomsty jasne dokumentujúci neschopnosť ministerstva viesť serióznu diskusiu o problematike agrodotácií či dlhodobejších trendov v poľnohospodárstve. Navyše je dôkazom komunistického spôsobu myslenia kedy je každý názorový oponent okamžite označený za nepriateľa a sú podnikané kroky na jeho umlčanie zneškodnenie prípadne zničenie. Prípadný medzinárodný škandál hroziaci najmä preto že sa v prípade spomínaných bankových domov jedná o subjekty so zahraničnou účasťou poškodí dobré meno Slovenska v zahraničí a môže spôsobiť priame či nepriame škody slovenskej ekonomike. O hanbe ktorú utŕži minister pôdohospodárstva v zahraničí a znížení kreditu inštitúcie ktorej vedením je poverený ani nehovoriac.

OKS dôrazne odsudzuje podobné komunistické praktiky nezlučiteľné s princípmi demokratickej politiky a vyzýva ministra Jureňu aby sa za svoje výroky poškodzujúce bezúhonné podnikateľské subjekty ospravedlnil.

Comments

Komentáre


Juraj Petrovič

Juraj Petrovič je vyštudovaný hudobník a právnik. Pracuje na pozícii stredného manažmentu v oblasti chemického priemyslu. Členom OKS je od roku 2002, postupne zastával rôzne funkcie v republikovej rade a predsedníctve OKS. V období 2012 až 2020 pôsobil ako predseda Programovej rady OKS a v rokoch 2013 až 2020 bol podpredsedom OKS.