title=

V Bratislave sa 28. októbra 2006 uskutočnilo spomienkové stretnutie k 88. výročiu vzniku Československej republiky. Organizátormi stretnutia boli už tradične Občianska konzervatívna strana (OKS) Občianske združenie Česko-slovenské Mosty a Český spolek na Slovensku. Stretnutie sa konalo pri pamätníku československej štátnosti na Vajanského nábreží a zúčastnilo sa na ňom približne 150 občanov.

title=

Stretnutie začalo položením kytíc k pamätníku. Kyticu k pamätníku položil aj veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Vladimír Galuška.

title=

Na úvod sa prítomným prihovoril podpredseda OKS Peter Osuský.

title=

Jela Fábryová z Česko-slovenských Mostov prečítala list od Anastázie Günterovej.

title=

Ďalej vystúpili Michal Petrovič z Česko-Slovenského výboru

title=

a predsedníčka Českého spolku v Bratislave Hana Husenicová.

title=

Miroslav Bilský z Klubu vojenskej histórie Tatranci predstavil model pamätnej tabule československým legionárom ktorá by mala byť umiestnená v Nových Zámkoch.

Moderátor stretnutia Ondrej Dostál z OKS informoval že miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava – Staré Mesto sa bude o tri dni zaoberať návrhom na premenovanie časti Vajanského nábrežia v Bratislave na Masarykovo nábrežie. Pod petíciu za tento návrh pribudlo na spomienkovom stretnutí ďalších viac ako 60 podpisov.

Comments

Komentáre