Dnešné výroky predsedu SNS Jána Slotu proti návrhu OKS na pomenovanie časti dunajského nábrežia v Bratislave po Tomášovi Garrigueovi Masarykovi potvrdzujú že nie je schopný prekročiť tieň extrémistickej politiky ktorá využíva každú príležitosť na rozdúchavanie národnostnej nevraživosti.

Len pred pár dňami J. Slota vyzýval na izoláciu SMK pokiaľ neuzná Trianon a Benešove dekréty. Trianon pritom potvrdzoval hranice Československej republiky založenej T. G. Masarykom a Edvard Beneš bol Masarykovým nástupcom a blízkym spolupracovníkom. Predsedovi SNS prekáža návrh na uctenie si Masarykovej pamiatky v Bratislave a neváha dokonca naznačovať že má podiel na tragickej smrti M. R. Štefánika ale keď má možnosť veci súvisiace aj s Masarykovým pôsobením využiť ako protimaďarskú palicu bez váhania tak urobí.

Občianska konzervatívna strana je presvedčená že zakladateľ a prvý prezident Československej republiky T. G. Masaryk je takou významnou osobnosťou slovenských dejín že si plne zaslúži aby po ňom bolo v hlavnom meste Slovenskej republiky pomenované verejné priestranstvo.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.