Občianska konzervatívna strana vyjadruje podporu Jurajovi Smatanovi z Považskej Bystrice Miroslavovi Kollárovi z Hlohovca a Jurajovi Říhovi z Malaciek – trom primátorským kandidátom ktorí svojimi dlhodobými občianskymi aktivitami a postojmi preukázali žeby fungovanie samosprávy vo svojom meste dokázali zmeniť k lepšiemu.

Juraj Smatana je dlhoročný protikorupčný aktivista ktorého činnosť už voliči v Považskej Bystrici zaregistrovali a zvolili si ho za mestského aj krajského poslanca. Kandiduje s podporou koalície strán ZMENA ZDOLA DÚS – NOVA – SaS – OĽaNO a predstavuje slušnú občiansku alternatívu k súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi ktorého podporuje absurdná koalícia SMER-SD – KDH – SDKÚ-DS.

Miroslav Kollár a Juraj Říha idú do volieb ako nezávislí kandidáti. Ich pôsobenie vnímame prostredníctvom iniciatív Lepší Hlohovec a Ľudia pre Malacky ktoré upozorňovali na problémy vo fungovaní mestskej samosprávy a prichádzali s návrhmi na jeho zlepšenie.

Slovenské mestá a obce potrebujú aktívnych občanov ktorí sa zaujímajú o veci verejné neboja sa ísť v záujme správnej veci do verejných zápasov s predstaviteľmi moci a sú ochotní sa angažovať vo verejnej sfére. Takými už dlhý čas sú Juraj Smatana Miroslav Kollár a Juraj Říha. Preto majú našu podporu.

Ondrej Dostál predseda OKS
Vladimír Špánik člen Predsedníctva OKS
Juraj Bakoš predseda Regionálneho združenia OKS v Trenčianskom kraji

V Bratislave Vinodole a Trenčíne dňa 11. novembra 2014.

Comments

Komentáre