Občianska konzervatívna strany vyjadruje podporu Jánovi Žitňanskému ktorý je v Trnave primátorským kandidátom pravicovej sedemkoalície KDH OĽaNO SDKÚ-DS NOVA SaS SZ a MOST-HÍD.

OKS doteraz v Trnave nepodporovala žiadneho z kandidátov na primátora. Svoj postoj sa rozhodla prehodnotiť po tom čo Ficova vláda klientelistickým spôsobom umožnila mestu Žilina zbaviť sa dlhu vo výške 175 milióna eur a premiér Fico to vysvetlil tým že na jeho čele stojí primátor za Smer-SD Igor Choma.

Predsedníctvo OKS v reakcii na žilinskú kauzu rozhodlo že OKS v krajských a ďalších väčších mestách v ktorých dosiaľ nepodporila žiadneho kandidáta na primátora zváži možnosť podpory kandidátov ktorí by mohli byť dôveryhodnou pravicovou alternatívou ku kandidátom Smeru. V prípade Trnavy sme sa preto rozhodli podporiť Jána Žitňanského na ktorom sa zhodli takmer všetky relevantné pravicové strany. Vyzývame voličov OKS aj všetkých pravicových voličov v Trnave aby v novembrových voľbách dali svoj hlas Jánovi Žitňanskému.

OKS je súčasťou širokých pravicových koalícií ktoré navrhujú primátorských kandidátov v Košiciach (Rudolf Bauer) Prešove (Andrea Turčanová) a Žiline (Martin Barčík). V Trenčíne je OKS súčasťou pravicovej koalície ktorá podporuje nezávislého kandidáta Richarda Rybníčka.

OKS vyjadruje nádej že sa pravicovým stranám podarí pred komunálnymi voľbami nájsť spoločnú reč aj v ďalších mestách.

Ondrej Dostál
predseda OKS

Vladimír Špánik
člen Predsedníctva OKS poverený vedením Regionálneho združenia OKS v Trnavskom kraji

V Bratislave a Paríži dňa 23. októbra 2014.

Comments

Komentáre