Predsedníctvo Občianskej konzervatívnej strany odsudzuje otvorený klientelizmus strany SMER-SD ktorý sa v uplynulých dňoch pretavil do uznesenia Ficovej vlády o zmazaní dlhu mestu Žilina vedenému primátorom za SMER-SD Igorom Chomom.

Robert Fico vysiela občanom jasný signál že ich nepovažuje za rovnocenných a že jeho vláda bude zvýhodňovať tie mestá a obce ktoré si zvolia smerácke samosprávy. Symbolom rodinkárstva sa minulý rok stal minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek zamestnávajúci na ministerstve svojich príbuzných a rodákov z Komjatíc. Fico povyšuje zvýhodňovanie svojich ľudí a odmeňovanie politicky poslušných voličov zo štátnych peňazí a na úkor ostatných na oficiálnu vládnu doktrínu. Úspešne tým komjatizuje politické pomery na Slovensku.

OKS vyzýva voličov aby sa nenechali vydierať a v novembrových komunálnych voľbách sa rozhodovali slobodne. Voľby sú pre voličov demokratickej pravice príležitosťou vyslať Ficovej vláde odmietnutím smeráckych kandidátov ďalší signál že odmietajú jej klientelistickú politiku.

OKS iniciovala podnet proti Ficovi a členom vlády na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. OKS víta jasne odmietavý postoj iných opozičných strán k takýmto praktikám. Predsedníctvo OKS v reakcii na žilinskú kauzu rozhodlo že OKS v krajských a ďalších väčších mestách v ktorých dosiaľ nepodporila žiadneho kandidáta na primátora zváži možnosť podpory kandidátov ktorí by mohli byť dôveryhodnou pravicovou alternatívou ku kandidátom Smeru.

OKS vyzýva k takémuto postupu aj ostatné pravicové strany.

Predsedníctvo Občianskej konzervatívnej strany

Dňa 13. októbra 2014.

Comments

Komentáre