Po prvýkrát sa podarilo spojiť skúsenosť samosprávnych demokratických politikov s aktivitou občianskych a nezávislých kandidátov. Spájajú sa pod názvom Bratislavská občianska koalícia. Ambíciou tohto spojenia je dosiahnuť bod obratu s cieľom zlepšiť kvalitu života v hlavnom meste Bratislava za aktívnej účasti obyvateľov.

Sedem strán a hnutí sa dnes spolu s nezávislými aktivistami a odborníkmi dohodlo na vytvorení Bratislavskej občianskej koalície pre voľby do mestského zastupiteľstva Bratislavy. Na kandidátke dostávajú priestor viaceré osobnosti z radov občianskych aktivistov a nezávislých osobností ktoré sa dlhodobo venujú riešeniu problémov Bratislavy.

Koalíciu spája snaha o partnerskú spoluprácu odmietnutie straníckeho parcelovania verejnej sféry a otvorenosť voči občianskemu prostrediu.

Spoločná kandidátka na poslancov zastupiteľstva bude predstavená v nedeľu 21. septembra 2014.

Bratislavská občianska koalícia rešpektuje podporu KDH kandidátovi na primátora Milanovi Kňažkovi a po oboznámení sa s jeho volebným programom je pripravená rokovať o jeho podpore.

Koalíciu tvoria Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Zmena zdola Demokratická únia Slovenska (ZZ DÚ) NOVA Občianska konzervatívna strana (OKS) Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP) a nezávislí občianski kandidáti.

V Bratislave dňa 19. septembra 2014

Zástupcovia strán:

Dušan Pekár
predseda Krajskej rady KDH

Jozef Viskupič
zástupca Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Ján Budaj
predseda Zmena zdola Demokratická únia Slovenska (ZZ DÚ)

Vladimír Dolinay
predseda MKC NOVA Bratislava

Ondrej Dostál
predseda OKS

Ivan Lučanič
krajský koordinátor KDS

Ladislav Dudás
Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP)

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.