Občianska konzervatívna strana vyjadruje podporu protestu ktorý sa uskutoční v stredu 30. apríla 2014 v Bratislave na podporu Hedvigy Malinovej Žákovej.

OKS považuje postup orgánov činných v trestnom konaní v jej veci za hanebné šikanovanie našej až donedávna spoluobčianky a za zneužívanie polície a prokuratúry na politické ciele strany SMER – SD.

OKS od začiatku stála predovšetkým prostredníctvom jasných postojov a aktivít svojho vtedajšieho predsedu Petra Zajaca na strane Hedvigy a právneho štátu a protestovala proti jej šikanovaniu štátnymi orgánmi. V stredu sa viacerí z nás zúčastnia na akcii ktorú na jej podporu organizuje Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku a ďalšie mimovládne organizácie.

Spor o Hedvigu nie je slovensko-maďarským etnickým konfliktom ale sporom o slušné Slovensko. OKS vyzýva slušných ľudí aby sa stredajšieho protestu zúčastnili a dali najavo na ktorej strane v tomto spore stoja.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 28. apríla 2014.


Súvisiace informácie:

Protest začína v stredu 30. apríla 2014 o 18:00 na Župnom námestí v Bratislave.

Dnes Hedviga zajtra ty? Spravodlivosť pre všetkých!

Program udalosti

SME: Na podporu Malinovej zorganizujú demonštráciu

Peter Zajac: Kauza Hedviga – hanba slovenskej justície

Ondrej Dostál: Hedviga a Anna prepáčte

Hedviga prepáč

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.