Občianska konzervatívna strana odporúča voličom aby najneskôr v piatok vyplnili svoje daňové priznania a v sobotu volili v druhom kole prezidentských volieb Andreja Kisku.

OKS upozorňuje že koniec marca je posledným termínom na podanie daňových priznaní. Je to zároveň dobrá príležitosť pripomenúť si o ako veľa oberá štát občanov na daniach a odvodoch a ako málo im za to poskytuje v podobe nefunkčných nekvalitných a predražených verejných služieb sprevádzaných klientelizmom a korupciou. Je to vhodná príležitosť si pripomenúť že Ficova vláda zvýšila daňové a odvodové zaťaženie živnostníkov a ďalších samostatne zárobkovo činných osôb firiem i lepšie zarábajúcich zamestnancov. Pripomenúť si že Ficova vláda nechce nič robiť s pohoršujúco vysokým odvodovo-daňovým zaťažením zamestnancov a systematicky zhoršuje podnikateľské prostredie. Pripomenúť si že miesto štíhleho štátu efektívne fungujúceho v prospech občanov tu máme štát ako tučnú dojnú kravu pre záujmové skupiny v pozadí vládnucej strany. Aj to všetko sú dôvody prečo je dôležité poraziť v sobotu Roberta Fica hlavnú tvár tejto politiky.

OKS vyjadruje pred druhým kolom prezidentských volieb jednoznačnú podporu Andrejovi Kiskovi. OKS minulý rok navrhla uskutočniť primárky opozičných prezidentských kandidátov nenašla však pre túto myšlienku podporu u ostatných politických strán a prezidentských kandidátov. Primárkami sa tak stalo prvé kolo prezidentských volieb. OKS ich výsledky rešpektuje a odporúča voličom aby v sobotu volili Andreja Kisku.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 26. marca 2014

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.