OKS kladie Robertovi Ficovi sedem otázok v súvislosti so vzťahom jeho vlády ku scientológom.

Premiér Robert Fico dosiaľ nevysvetlil prečo jeho vláda poskytla firme scientológa dotácie z eurofondov. Okrem toho by však mal verejnosti vysvetliť aj to prečo jeho ministri školstva a vnútra nechajú scientológov nerušene pôsobiť na školách a prenikať do polície.

Scientológovia na slovenských školách

Na slovenských školách realizuje protidrogové prednášky organizácia Slovensko bez drog ktorá je prepojená so scientologickou nadáciou The Foundation for a Drug Free World. Organizácia Slovensko bez drog uskutočnila v uplynulých piatich rokoch 2 833 prednášok na ktorých sa zúčastnilo 98 357 detí a 3 529 učiteľov. Prednášky sú síce zamerané na problematiku drog ale prítomnosť scientologickej organizácie na školách otvára dvere pre infiltráciu detí a mladých ľudí scientologickými myšlienkami a budúcu otvorenosť pôsobeniu scientológov aj v iných témach. Reportáž o aktivitách organizácie blízkej scientológom na školách zverejnila už pred rokom televízia Markíza. Ministerstvo školstva vedené Ficovým ministrom Dušanom Čaplovičom to však nepovažuje za problém a necháva scientológov nerušene pôsobiť na školách.

Spolupráca scientológov so slovenskou políciou

Scientológovia sa na svojich stránkach chvália aj úspešnou spoluprácou so slovenskou políciou. Konkrétne ide spoluprácu s políciou v obci Jasov pri riešení problémov tamojšej rómskej komunity. Riešením má byť program založený na uplatnení myšlienok knihy Cesta ku šťastiu zakladateľa scientológie Rona Hubbarda. Ministerstvo vnútra vedené Ficovým ministrom Robertom Kaliňákom umožňuje scientológom prenikať do bezpečnostných zložiek štátu a šíriť v radoch polície scientologické myšlienky.

Sedem otázok pre Roberta Fica

Robert Fico opakovane napáda svojho súpera v druhom kole prezidentských volieb Andreja Kisku a obviňuje ho z prepojenia so scientológmi. Scientologické maslo na hlave však má aj Ficova vláda. Robert Fico by preto mal verejnosti ešte pred druhým kolo prezidentských volieb jasne odpovedať na tieto otázky:
1. Prečo Ficova vláda dotuje scientologickú firmu z eurofondov?
2. Koľko firiem prepojených na scientológov už získalo štátne dotácie?
3. Prečo Ficova vláda nerobí nič aby zabránila pôsobeniu scientológov na školách?
4. Je v poriadku že sa takmer 100 tisíc detí zúčastnilo na prednáškach organizovaných scientologickou organizáciou?
5. Prečo Ficova vláda umožňuje scientológom prenikať do polície?
6. Nie je spolupráca polície so scientológmi bezpečnostným rizikom?
7. Kde všade okrem Jasova došlo k spolupráci polície so scientológmi?

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 24. marca 2014


Súvisiace informácie:

OKS vyzýva Fica aby vysvetlil dotáciu pre scientológov

Reportáž TV Markíza o pôsobení scientológov na slovenských školách

Organizácia Slovensko bez drog

Výročná správa organizácie Slovensko bez drog za rok 2013

Leták organizácie Slovensko bez drog s odkazom na scientologickú nadáciu

Scientologická nadácia The Foundation for a Drug-Free World

Scientológovia o spolupráci so slovenskou políciou

Cesta ku šťastiu – The Way to Happiness – základ pre spoluprácu slovenskej polície so scientológmi

title=

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.