Stanovisko OKS k výzve SaS a SDKÚ-DS na zjednotenie pravice v Košickom kraji.

Koalícia SaS a SDKÚ-DS v Košickom kraji sa minulý týždeň obrátila na ostatné pravicové strany a vyzvala ich aby sa pred župnými voľbami zjednotili tým že stiahnu svojich kandidátov na župana a podporia ich kandidáta Rastislava Masnyka.

OKS upozorňuje že spoluprácu pravicových strán nemožno dosiahnuť tým že budeme ostatných označovať za rozbíjačov pravice. Nijako jej nepomôžu ani nerealistické výzvy na odstupovanie kandidátov ktoré snáď ani ich autori nemôžu myslieť vážne. Existencia viacerých pravicových kandidátov v prvom kole voľby košického župana je realitou. OKS postavila svojho kandidáta na župana Ivana Kuhna a trvá na jeho kandidatúre pretože ho považuje za najlepšieho z kandidátov.

Miesto výziev na odstupovanie kandidátov navrhujeme ostatným pravicovým stranám a ostatným pravicovým kandidátom aby z prvého kola volieb spravili primárky pre výber spoločného pravicového kandidáta do druhého kola. Navrhujeme uzavrieť dohodu že pravicoví kandidáti nebudú voči sebe viesť konfrontačnú kampaň názorové rozdiely budú riešiť vo vecnej rovine a vyhnú sa vzájomným osobným útokom. Navrhujeme uzavrieť dohodu že v druhom kole všetky pravicové strany a všetci pravicoví kandidáti podporia toho kandidáta ktorý postúpi do druhého kola a postaví sa kandidátovi Smeru Zdenkovi Trebuľovi. Nech voliči rozhodnú kto to bude.

Naším protivníkom v župných voľbách nie sú iné pravicové strany ale Smer. V Košickom kraji aj vo všetkých ostatných krajoch. Skúsme sa podľa toho aj správať. OKS je na to pripravená.

Ondrej Dostál predseda OKS
Ivan Kuhn kandidát OKS na košického župana
Tibor Takáč predseda Regionálneho združenia OKS v Košickom kraji

Comments

Komentáre