Prečo kandidujem

title=Usilujem sa o zodpovednú správu vecí verejných slušnú politiku a korektnú spoluprácu pravice. Môj postoj k verejným aktivitám najlepšie vystihuje masarykovské „Nebáť sa a nekradnúť“.

Podieľal som sa na viacerých občianskych aktivitách na miestnej i celoštátnej úrovni. Ako člen iniciatívy proti výstavbe výškovej budovy na Šancovej ulici som súdnou cestou zvrátil protizákonné rozhodnutie ministerstva kultúry o zúžení pamiatkovej zóny v Starom Meste. Ako poslanec staromestského zastupiteľstva som presadil pravidlá zverejňovania informácií na webstránke mestskej časti a upozorňoval na prípady netransparentného nakladania s majetkom mestskej časti. Ako poslanec župného zastupiteľstva som inicioval aktívnejší vstup župy do riešenia problému pezinskej skládky a aktívne prispel k zachovaniu možnosti slobodného výberu strednej školy žiakmi a rodičmi. Ako poslanec NR SR som bránil snahám o zvyšovanie odvodovo-daňového zaťaženia živnostníkov a ďalších samostatne zárobkovo činných osôb. Ako člen mimovládnej organizácie som organizoval protesty proti porušovaniu ľudských práv v Číne počas návštevy čínskeho prezidenta. Ako poslanec parlamentu som sa pokúsil odovzdať knihu väzneného čínskeho disidenta priamo čínskemu veľvyslancovi. V rámci Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika sa venujem problematike samosprávy a podieľal som sa na projekte Právo na dobrú samosprávu

Usilujem sa ovplyvňovať veci okolo mňa upozorňovať na problémy a prichádzať s návrhmi riešení. Ak 9. novembra 2013 dostanem od voličov v Starom Meste dôveru som pripravený pokračovať v tom ako ich zástupca v župnom zastupiteľstve.

Viac na www.dostal.sk

title=

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.