Občianska konzervatívna strana odmieta návrh Ficovej vlády zaviesť licencie pre obchodné spoločnosti. Licencie nebudú štandardnou daňou z príjmu ale daňou za uplatňovanie ústavou garantovaného práva podnikať.

Ficova vláda opakovane dokazuje že podnikateľov a to najmä malých považuje za triednych nepriateľov. Sú to pritom podnikatelia nie vláda kto ťahá ekonomiku a vytvára pracovné miesta. Licencie pre obchodné spoločnosti negatívne zasiahnu najmä menšie firmy a ešte viac zhoršia podnikateľské prostredie na Slovensku. Takýto nápad je nesprávny sám o sebe zvlášť škodlivý a hlúpy je však v období pretrvávajúcej hospodárskej krízy.

OKS vyzýva vládu aby od zámeru zaviesť licencie pre obchodné spoločnosti upustila. Uvažované zníženie dane z príjmu právnických osôb z 23 % na 22 % považuje OKS za kozmetické opatrenie a čisto marketingový ťah. OKS považuje za správnu cestu šetrenie a znižovanie verejných výdavkov zníženie dane z príjmu právnických osôb z 23 % spať na 19 % zrušenie hornej 25-percentnej sadzby dane z príjmu fyzických osôb obnovenie pôvodnej podoby paušálnych výdavkov a zníženie odvodov pre živnostníkov a dohodárov.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 11. októbra 2013

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.