Na základe článkov na blogu SME.sk a serveri aktuality.sk reakcií čitateľov na tieto články ako aj tradície osláv Novembra 89 na námestí SNP Občianskou konzervatívnou stranou vznikla spoločná iniciatíva občanov na zorganizovanie demonštrácie proti snahám o návrat totality ktorými sa vyznačuje spôsob vládnutia vlády Roberta Fica.

Organizátori (Občianska konzervatívna strana Občiansko-demokratická mládež a Iniciatíva Občania proti totalite) sa dohodli na termíne 17. novembra ktorý je štátnym sviatkom a Dňom boja za slobodu a demokraciu. Tento termín zvolili najmä preto že považujú vládu Roberta Fica za vážnu hrozbu pre slobodu demokraciu a právny štát na Slovensku. Organizátori vyjadrili podrobne dôvody pre zorganizovanie tejto demonštrácie v tejto Výzve.

Príďte vyjadriť svoj postoj pripomenutím si Novembra 89 na Námestie SNP dňa 17.11.2007 o 18:00! Príďte ukázať premiérovi a vládnej koalícii že tu sú občania ktorí sú pripravení hájiť hodnoty Novembra 89 a dôrazne nesúhlasia s plazivým návratom totality o ktorý sa premiér a vláda pokúšajú!

Za Vašu účasť a podporu vopred ďakujeme.

Ďalšie informácie:

Stránka Iniciatívy Občania proti totalite

Článok Martina Dinuša na blogu SME.sk ktorý podnietil vznik iniciatívy

Článok Lukáša Krivošíka na aktuality.sk

SME: V Bratislave bude protivládny protest

SME: OKS organizuje pochod pred úrad vlády – „hrob zdravého rozumu“

SME: Stovky ľudí sa postavili proti Ficovi

Comments

Komentáre


Juraj Petrovič

Juraj Petrovič je vyštudovaný hudobník a právnik. Pracuje na pozícii stredného manažmentu v oblasti chemického priemyslu. Členom OKS je od roku 2002, postupne zastával rôzne funkcie v republikovej rade a predsedníctve OKS. V období 2012 až 2020 pôsobil ako predseda Programovej rady OKS a v rokoch 2013 až 2020 bol podpredsedom OKS.