Obsah infOKS 05-06/2013:

Súhrnná informácia o aktivitách a dianí v OKS za máj – jún 2013 je zoradená podľa nasledovných tém:

OKS a Ficova vláda:
>>>viac o téme

OKS a regionálne voľby:
>>>viac o téme

OKS a prezidentské voľby:
>>>viac o téme

Názory OKS:
>>>viac o téme

OKS a Ficova vláda:

17. máj 2013

OKS: Novela zákona o hlásení pobytu občanov je paškvil

Občianska konzervatívna strana odmieta novelu zákona o hlásení pobytu občanov. Štát by mal do súkromia občanov vstupovať iba v odôvodnených prípadoch a v nevyhnutnej miere.
>>> celý text

18. máj 2013

OKS: Miesto menej žúp menej starostov

OKS odmieta nápad premiéra Roberta Fica na zníženie počtu žúp z 8 na 3 a snahu o silnejší vplyv štátu v nich. Tento nápad je absurdný a problémy územnej samosprávy by neriešil ale prehĺbil.
>>> celý text

27. máj 2013

Dve tisícky ľudí vyzvali prezidenta vetovať novelu zákona o hlásení pobytu občanov

Vyše 2 200 ľudí sa dosial podpísalo pod výzvu prezidentovi republiky na vetovanie novely zákona o hlásení pobytu občanov.
>>> celý text

28. máj 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: Špička Hranola

title=Robert Fico svojím konaním spôsobil škodu za ktorú by mal niesť zodpovednosť. Téma dôsledkov protiprávneho zákazu zisku je tak medializovaná preto lebo Robert Fico je v nej sám angažovaný svojimi výrokmi a konaním. Je tak jednoznačne exponovaný voči škode ktorú nám občanom spôsobil. Ide však len o špičku ľadovca. Skutočnú masu ukrýva Fond národného majetku.
>>> celý text

17. jún 2013
tyzden.sk

Peter Zajac: Dva roky bez generálneho prokurátora

Spustiť

28. jún 2013

Protest proti zjednodušeniu vyvlastňovania

Vyjadrujeme ostrý nesúhlas so schválením novely zákona o vyvlastňovaní ktorú navrhli poslanci SMER-SD a ktorá zjednoduší podmienky pre vyvlastňovanie. Pridajte sa!
>>> celý text

OKS a regionálne voľby:

10. jún 2013

Sedem strán pôjde vo voľbách v kraji spolu

Sedmička politických strán SDKÚ-DS KDH Most-Híd SaS SMK OKS a Strana zelených bude v jesenných krajských voľbách bojovať o priazeň voličov v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) spoločne. Vrcholní predstavitelia subjektov podpísali koaličnú dohodu.
>>> celý text

10. jún 2013
TA3

Ondrej Dostál o spoločnom postupe pravice v župných voľbách v Bratislavskom kraji

Spustiť

OKS a prezidentské voľby:

18. máj 2013

OKS je za výber opozičného prezidentského kandidáta v primárkach

Občianska konzervatívna strana bude presadzovať uskutočnenie primárok pre výber kandidáta pravicových strán na post prezidenta. Schválila to Republiková rada OKS ktorej zasadnutie sa uskutočnilo v sobotu 18. mája 2013 vo Vinodole.
>>> celý text

title=

17. jún 2013
blog.sme.sk

Ondrej Dostál: Prezidentské voľby: Môže to dopadnúť inak ako zle?

title=Zoznam opozičných prezidentských kandidátov sa utešene rozrastá a opozícia si koleduje o ďalšie volebné fiasko. Pri tomto postupe to zrejme inak ako zle dopadnúť nemôže.

>>> celý text

Názory OKS:

3. jún 2013
.týždeň

Svet Petra Zajaca

title=Korupcia je v podstate odporná forma krádeže. Znamená získavanie neoprávnených výhod za úplatok predstavuje morálny úpadok a pomery v ktorých určujú spoločenský život korupčné podvody. Uplácanie pritom nemá len finančnú a vecnú podobu upláca sa aj vzťahmi a mocou.
>>> celý text

10. jún 2013
blog.sme.sk

Ondrej Dostál: Absolútna zbytočnosť. Zn. Gašparovič

title=Naozaj málokedy sa vidí niečo také zbytočné ako Gašparovičovo veto slávnej Kaliňákovej novely zákona o hlásení pobytu občanov.

>>> celý text

10. jún 2013
.týždeň

Peter Zajac a Fedor Gál: Pamäť slovensko-maďarského zmierenia

Slovensko-maďarské zmierenie ostalo neuralgickým bodom našich ponovembrových dejín. Má však svoju pamäť. Bez uchovania pamäti tých čo sa o zmierenie po novembri 1989 usilovalivyzerá napokon každý ďalší pokus o zmierenie ako jednorazový ľahko zabudnuteľný akt.
>>> celý text

26. jún 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: Jahnátek a jeho Maovízia

title=Strategické ciele hlavné ciele regionálne ciele a na ne dotácie z takých a onakých fondov európskych i tých domácich. Roky mlátenia prázdnej slamy a otvorených kohútikov verejných zdrojov. A aký je výsledok?

>>> celý text

>>> viac názorov

>>> viac rozhovorov

>>> viac videokomentárov

Comments

Komentáre