Obsah infOKS 03-04/2013:

Súhrnná informácia o aktivitách a dianí v OKS za marec – apríl 2013 je zoradená podľa nasledovných tém:

OKS a Ficova vláda:
>>>viac o téme

OKS a Margaret Thatcher:
>>>viac o téme

Názory OKS:
>>>viac o téme

OKS a Ficova vláda:

15. marec 2013

OKS: Hromadná pripomienka a rozporové konanie k odbytovému fondu

V hromadnej pripomienke sme žiadali odmietnuť návrh zákona ako celok. Navrhovaným zákonom sa mala zriadiť odbytový fond ako verejnoprávna inštitúcia na propagáciu odbytu poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov a na rozvoj poľnohospodárskej a potravinárskej výroby. Fond mal byť financovaný predovšetkým z povinných príspevkov platiteľov ktorými mali byť podnikateľské subjekty v sektore poľnohospodárskej a potravinárskej výroby.
>>> celý text

20. marec 2013

Ondrej Dostál: Ministerstvo financií porušilo pravidlá skonštatoval Úrad vlády

title=Sekcia kontroly a boja proti korupcii Úradu vlády SR skonštatovala že Ministerstvo financií SR utajeným a skráteným pripomienkovým konaním o návrhu zákona ktorým sa mali zaviesť tzv. elektronické kolky porušilo Legislatívne pravidlá vlády SR aj práva občana vyjadriť sa k predmetnému návrhu zákona.
>>> celý text

21. marec 2013

OKS podala podnet pre reklamu TA3 s Pavlom Paškom

Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií sme doručili podnet na začatie konania vo veci ochrany verejného záujmu. Podnet sa týka predsedu NR SR Pavla Pašku a ním natočených reklamných spotov pre televíziu TA3.
>>> celý text

21. marec 2013
tyzden.sk

Juraj Petrovič: Paška robí reklamu TA3 porušuje zákon

Spustiť

OKS a Margaret Thatcher:

8. apríl 2013

Vyhlásenie OKS k úmrtiu Margaret Thatcher

Občianska konzervatívna strana prijala s veľkým zármutkom správu o úmrtí barónky Margaret Thatcher bývalej britskej premiérky a líderky britskej Konzervatívnej strany.
>>> celý text

8. apríl 2013
tyzden.sk

Peter Zajac: Thatcherová pochopila že spoločnosť nemôže žiť na dlh

Spustiť

9. apríl 2013

Ondrej Dostál: Som thatcherovec
blog.sme.sk

title=Keď v júni minulého roka Rado Procházka v rozhovore pre SME opisoval ideové rozdiely medzi sebou a Danom Lipšicom povedal že je skôr adenauerovec ako reaganovec. Vtedy ma celkom spontánne napadlo že ja som – použijúc túto terminológiu – thatcherovec. Asi už nebude vhodnejšia príležitosť aby som sa k tomu priznal. A som rád že som Margaret Thatcherovej mohol minulý rok vzdať hold v prítomnosti jej nasledovníka vo funkciách britského premiéra a lídra konzervatívnej strany Davida Camerona.
>>> celý text

Názory OKS:

4. marec 2013
blog.sme.sk

Ondrej Dostál: Po nezamestnanosti chce vláda zvýšiť aj cenu potravín

title=Máte pocit že na Slovensku už máme dosť všelijakých úradov a dostatočne vysoké dane? Tak to sa určite nevoláte Ľubomír Jahnátek. Minister pôdohospodárstva si to totiž očividne nemyslí. A tak navrhuje zriadiť ďalší nezmyselný úrad a zaviesť na jeho prevádzku nové povinné príspevky.
>>> celý text

18. marec 2013
blog.sme.sk

Juraj Petrovič: Cyperský víťazný marec

title=Tak ako u nás pred viac ako 20 rokmi oslavovali komunisti Víťazný Február budú možno o pár rokov eurosocialisti oslavovať cyperský Víťazný Marec.

>>> celý text

18. marec 2013
.týždeň

Svet Petra Zajaca

title=Dnešným jazykom doby sa stal sebaklam. Ficov sebaklam že krízu možno riešiť jej neriešením nie je prekvapujúci. Sebaklam ustráchaných reformátorov bez reforiem je však trpký. Práve preto je dnešná slovenská otázka v podstate problémom odvahy.
>>> celý text

2. apríl 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: SMER potrebuje novú generáciu nedovzdelaného elektorátu

title=Namiesto podpory skutočnej reformy vzdelávania a systémových zmien v našom školstve vrátane toho odborného sme opäť svedkami vyhodenia peňazí do „propagačného vetra“. Štát chce propagandou ovplyvňovať voľbu budúceho povolania dnešných žiakov.

>>> celý text

4. apríl 2013
blog.sme.sk

Ivan Kuhn: Nové pracovné miesta v Rožňave – naozaj dôvod na radosť?

title=Racionálne zmýšľajúci človek si však musí položiť otázku. Je „investičný stimul“ teda dotácia zo štátneho rozpočtu na ktorú sa poskladajú všetci daňovníci vo výške 4 mil. eur dobrá investícia na vytvorenie 100 pracovných miest?
>>> celý text

>>> viac názorov

>>> viac rozhovorov

>>> viac videokomentárov

Comments

Komentáre