Obsah infOKS 01-02/2013:

Súhrnná informácia o aktivitách a dianí v OKS za za január – február 2013 je zoradená podľa nasledovných tém:

Ficova vláda a korupcia:
>>>viac o téme

Ficova vláda a menšiny:
>>>viac o téme

OKS a školstvo:
>>>viac o téme

Prezidenti:
>>>viac o téme

Denník RSS:
>>>viac o téme

Ficova vláda a korupcia:

17. január 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: Korene našej korupcie

title=Sú krajiny ktoré mali problémy s nesmiernou korupciou a zbavili sa jej. Sú krajiny kde bola korupcia vždy odsudzovaná a nerozmohla sa. A sú krajiny ktoré korupciu vnímajú ako súčasť domácej identity. Kam zaradiť Slovensko?
>>> celý text

18. február 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: Sponzori SMERu sú hladní

title=Väčšina z nás čistými platcami je a bude – darčeky z Bruselu nesie Fico najmä svojim

Vláda zo dňa na deň zmenila pravidlá verejného obstarávania parlament zo dňa na deň novelu odkýval starý pán z paláca zo dňa na deň podpísal. Je predsa kríza a sponzorov treba nakŕmiť tu a teraz. ASAP! Poslúžia eurofondy – veď čerpať ich treba a ide to akosi pomaly.
>>> celý text

Ficova vláda a menšiny:

21. február 2013
blog.tyzden.sk

Peter Zajac: Ficove rómske odkazy

title=O tom že nespokojnosť s riešením či skôr neriešením problémov Rómov je na Slovensku čoraz väčšia ľudia sú naštvanejší a situácia čoraz horšieho spolunažívania ťaživá nepochybuje nikto. Na stretnutí so študentami o tom hovoril aj Róbert Fico. Nepovedal nič nové. Vyslal však dva paličské signály.
>>> celý text

25. február 2013
blog.etrend.sk

Martin Mlýnek: Vysoká škola rómskej čistoty

title=Mnohí Rómovia sú možno neprispôsobiví – robia však len v malom to čo SMER robí vo veľkom

SMER na čele so svojím „vajdom“ opäť potvrdil to čo sme dlho vedeli. Tentoraz „vajda“ Fico zopakoval svoj postoj jednoznačne: žiadne ľudské práva len tvrdá ruka despocie rieši veci a zbaví tak spoločnosť „problému“.
>>> celý text

27. február 2013
tyzden.sk

Peter Zajac: Fico si kopol do menšín

Spustiť

OKS a školstvo:

7. január 2013
.týždeň

Svet Petra Zajaca

title=Slovensko nedostalo svoju šancu na dobré vzdelanie. Len vďaka trpezlivosti učiteľov a rodičov prebehol prvý štrajk v školstve po roku 1989 až za súčasnej vlády. Priniesol dve neblahé prvenstvá. Jedno ministrovi Čaplovičovi druhé odborom. Tie naplno obnažili svoju falošnosť ukázali že majú bližšie k vláde ako k učiteľom ktorých záujmy mali obhajovať.
>>> celý text

18. február 2013
SME

K petícii SMK sa pridal aj Dostál z OKS

Nielen SMK sa nepáči možnosť priameho financovania škôl štátom a postoj ministra školstva k súkromným školám. V petičnom výbore je i predseda OKS Ondrej Dostál a čestný predseda OKS Peter Zajac. V texte petície organizátori akcie vyjadrujú požiadavku ponechať zriaďovateľské kompetencie v oblasti škôl a školských zariadení na miestnych a krajských samosprávach vytvárať podmienky pre rozmanitosť vzdelávacích modelov podporou neštátnych a cirkevných škôl a požiadavku zvýšenia platov pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl.
>>> celý text

>>> petičný hárok na stiahnutie nájdete tu

Prezidenti:

3. január 2013
blog.tyzden.sk

Peter Zajac: Prezident Gašparovič

title=Podstatu rozhodnutia prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča nevymenovať Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora pomenoval v spleti hlasov ústavný právnik Jozef Vozár: „Od Mečiarových amnestií nebolo právo takto brutálne poprekrúcané a pošliapané. Pri takomto výklade práva sa ´legálne´ zbavíme kohokoľvek kto nevyhovuje mocným tohto štátu.“
>>> celý text

4. január 2013

OKS pripravila návrh obžaloby prezidenta Gašparoviča

OKS považuje spôsob akým prezident SR Ivan Gašparovič naložil s návrhom parlamentu na vymenovanie Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora za úmyselné porušenie ústavy zo strany prezidenta. Sme presvedčení že je povinnosťou parlamentnej opozície iniciovať schválenie uznesenia ktorým by NR SR podala obžalobu na prezidenta Ivana Gašparoviča za úmyselné porušenie ústavy podľa čl. 107 ústavy.
>>> celý text

4. január 2013
tyzden.sk

PrístupOndrej Dostál o obžalobe prezidenta za úmyselné porušenie ústavy

Spustiť

11. február 2013
.týždeň

Svet Petra Zajaca

title=Český kultúrny historik Jiří Rak napísal na margo českého prezidenta že má funkciu akéhosi náhradného kráľa. Česká spoločnosť kráľov mala má teda čím pomeriavať. Slovenská pozná akurát chalupkovskú romantickú službu slovenskej družiny kráľovi chorého kráľa Janka Kráľa a starých rozprávkových kráľov hľadajúcich princov pre dcéru a krajinu.
>>> celý text

Denník RSS:

15. január 2013
medialne.sk

Denník RSS reálne vzniká. Doménu si zaregistrovala Dostálova OKS

Mediálny boom okolo nejestvujúceho denníka RSS sa premenil aj na (takmer) reálne internetové projekty. Omylu prezidenta Ivana Gašparoviča ktorý sa pri zdôvodňovaní rozhodnutia o nevymenovaní Jozefa Čentéša do funkcie generálneho prokurátora opieral aj o argumenty redaktora fiktívneho denníka RSS sa najnovšie chytila Občianska konzervatívna strana (OKS).
>>> celý text

</p> <div style="background-color: none transparent;"><a href="http://news.rsspump.com/" title="">news</a></div> <p>

>>> viac názorov

>>> viac rozhovorov

>>> viac videokomentárov

Comments

Komentáre