Image Ľudia ktorým postavili krížom cez pozemok diaľnicu bez toho aby ho odkúpili alebo vyvlastnili budú môcť štát žiadať o peniaze. Včera to schválil parlament.

„Zákon priznáva právo požiadať o kompenzáciu vo výške nájmu obvyklého v danej lokalite“ vysvetlil zmeny jeden z predkladateľov novely Ondrej Dostál (OKS). Čo je to obvyklý nájom má podľa neho určiť znalecký posudok.

Štát by mal dotknutým ľuďom preplatiť nájomné za celý čas keď na pozemkoch staval ale neboli vysporiadané. Takých ľudí môže byť aj vyše sedemtisíc povedal Richard Drutarovský z webového portálu vyvlastnenie.sk.

Čítajte ďalej v článku denníka SME zo dňa 4. februára 2012 na spravodajskom portáli SME.sk tu.

Súvisiace informácie:

[26.1.2012]: OKS: Koalícia prepásla šancu vypustiť protiústavné ustanovenia z Ficovho diaľničného zákona

Prístup Vyvlastňovať sa kvôli diaľniciam nebude

Zdroj: .týždeň www.tyzden.sk

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.