title=Kauza Gorila čiastočne ohrozuje aktivity jednej finančnej skupiny čo využíva jej nemenej úspešná príbuzná skupina tzv. slovenských žralokov Ja aj Ty. Na pôde magistrátu pretláčajú pre hlavné mesto zdanlivo výhodný obchod.

Pozemky na Kráľovej hore ktoré vydražili v roku 2003 za približne 4 mil. eur teraz veľkodušne „výhodne“ chcú vymeniť za lukratívne pozemky mesta v katastrálnom území Petržalka Ružinov Nové Mesto za cenu viac ako 18 mil. eur. Podobných obchodov nielen v Bratislave v minulosti úspešne realizovali viackrát. Všetko sa to deje pod rúškom záujmu o udržanie kvality života predovšetkým obyvateľov Karlovej Vsi. Zastaviť ich môžu len ľudia hoc aj obyčajní spoločne s ochranármi aj poslancami mestského zastupiteľstva ktorým nie je ľahostajný ďalší rozvoj mesta a osud jeho majetku.

Tu považujem za vhodné pripomenúť zúčastneným aktérom slová talianskeho filozofa 20. storočia Luigiho Starzu: „Každý pokus o presadenie vlastných záujmov alebo ideí pomocou klamstva sily intríg treba považovať tak jednotlivcami ako aj verejnou mienkou za odsúdeniahodný skutok politickej vierolomnosti a vinníka ktorý tak urobil za diskvalifikovaného.“

Comments

Komentáre