ImagePostoy.sk oslovil niekoľko osobností s otázkou či je plánovaná druhá pôžička pre Grécko oprávnená a či by sa k nej malo Slovensko pripojiť.

Ondrej Dostál poslanec NR SR za OKS v klube Most-Híd na otázku odpovedal nasledovne:

Ďalšia pôžička Grécku nie je podľa môjho názoru riešením problému ale iba odďaľovaním riešenia problému. Dnes už málokto verí tomu že sa Grécko dokáže vyhnúť bankrotu. Nemá zmysel nalievať vodu do deravého vedra. Euroval navyše aj do budúcnosti posilňuje nezodpovedné rozpočtové správanie vlád lebo im dáva nádej že keď sa dostanú do problémov tak sa nájde niekto kto to za nich zatiahne. Z krátkodobého hľadiska je to možno pre dlžníkov príjemné ale z dlhodobého pre nich aj pre všetkých ostatných kontraproduktívne a škodlivé. Preto som ja aj moji kolegovia z OKS proti poskytnutiu ďalšej pôžičky Grécku proti navyšovaniu prvého eurovalu aj proti vytvoreniu druhého trvalého eurovalu.

Čítajte ďalej v ankete zo dňa 5. júla 2011 na stránkach portálu postoy.sk tu.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.