ImagePoslanec Ondrej Dostál (OKS) v pléne upozornil na časti správy o činnosti prokuratúry ktoré považuje skôr za beletristické prípadne za politický komentár.

V správe sa uvádza že v roku 2010 sa spustil médiami podporovaný „pohon“ na prokuratúru a na generálneho prokurátora Dobroslava Trnku ktorý pripomínal kampaň proti Rudolfovi Slánskému z päťdesiatych rokov. „Všetko toto úsilie zrejme smerovalo iba k jednému aby nebol JUDr. Trnka opätovne zvolený za generálneho prokurátora“ píše sa v texte. Autori správy do textu zapracovali aj vyhlásenie že výkonnej moci nevyhovuje prokuratúra ako orgán „sui generis“ a tvrdia že „exekutíva potrebuje prokuratúru podriadenú ktorá plní politické požiadavky vládnej moci.“

Čítajte ďalej v agentúrnej správe SITA zo dňa 6. júla 2011 na stránkach spravodajského portálu webnoviny.sk tu.

Ondrej Dostál: Správa o prokuratúre obsahuje politický komentár

Zdroj: SITA video.sita.sk

Ondrej Dostál: Správa o prokuratúre je politicky ladená


Zdroj: SME www.sme.sk

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.