title=Keď som sa definitívne rozhodol kandidovať na funkciu primátora mesta Rožňava ako člen Občianskej konzervatívnej strany (OKS) som mal záujem na vytvorení volebnej koalície stredo-pravých strán.

Preto OKS v Rožňave oslovila okresné a miestne organizácie Most-Híd a SDKÚ-DS s ponukou na rokovania o koalícii. Rokovania neboli úspešné predovšetkým z toho dôvodu že ani zo strany Most-Híd ani zo strany SDKÚ-DS nebol väčší záujem o vytvorenie koalície ktorá by kopírovala súčasnú vládnu koalíciu. Napriek tomu že som vyštudoval politológiu som tomu celkom nerozumel.

Viem že v mnohých mestách na Slovensku sa takéto koalície nepodarilo vytvoriť lebo jednotlivé strany mali svojich vlastných kandidátov na primátorov a niektoré zo strán neboli ochotné ustúpiť a podporiť na primátora kandidáta z „konkurenčnej“ pravicovej strany. Ale v Rožňave ani Most-Híd ani SDKÚ-DS nemali svojich vlastných kandidátov na primátora. Napriek tomu sa k návrhu OKS na vytvorenie stredo-pravej koalície postavili vlažne až odmietavo. Dnes už vieme prečo.

Most-Híd podporil na primátora MUDr. Vladislava Laciaka ktorý pred štyrmi rokmi kandidoval na primátora za Smer-SD a iba pred nedávanom požiadal o pozastavenie členstva v tejto strane aby mohol tentokrát kandidovať ako „nezávislý“. A okresný predseda SDKÚ-DS zase v predvolebnom letáku strany Smer-SD podporil na funkciu primátora okresného predsedu Smer-SD Ing. Jána Babiča. Otázka je ako sa k tomu postavia pravicoví voliči Most-Híd a SDKÚ-DS.

Pravicová alternatíva tu je. Kandidujem na primátora za OKS a mojou ambíciou je zastupovať na miestnej úrovni tých pravicových voličov Rožňavy ktorí si želali zmenu štýlu vládnutia a vyjadrili ju svojim hlasom v parlamentných voľbách. Pokračujme v zmene ktorú sme začali v júni 2010 na celoštátnej úrovni aj na komunálnej úrovni vo voľbách 27. novembra 2010. Začnime novú budúcnosť Rožňavy bez starých smerov.

Autor kandiduje v komunálnych voľbách v Rožňave. Pôvodne publikované na www.ivankuhn.sk dňa 24. novembra 2010.

Comments

Komentáre