ImageRepublikový snem OKS zvolil za svojho predsedu Petra Zajaca za podpredsedov Zuzanu Dzivjákovú Františka Šebeja Petra Osuského Ondreja Dostála a Tibora Takáča za predsedu programovej rady Rudolfa Zajaca a za ústredného tajomníka Jána Hacaja.

Republikový snem schválil politické priority do nasledujúceho snemu: presadzovanie boja proti korupcii reformy vzdelávania súdnictva a zdravotníctva posilňovanie vlastnej samostatnej pozície v stredopravom spektre a výrazné profilovanie OKS aby sa mohla reálne uchádzať o voličskú priazeň v budúcich parlamentných voľbách.

OKS zvolá v roku 2011 programový snem na ktorom konkretizuje svoje programové priority a komunikačnú stratégiu OKS. Na tomto sneme schváli OKS aj svoj osobitný program pre mladú generáciu.

OKS sa zaviazalo podporovať vládu v dnešnom zložení a nijako sa nepodieľať na jej páde a tento záväzok dodrží. Pri podpore vlády sa bude držať OKS jej programového vyhlásenia a svojich programových a politických priorít.

Tento mandát však neplatí na podporu koaličnej vlády v inom zložení. V prípade vytvorenia vlády s pomocou opozičných strán odíde OKS do tvrdej opozície.

Peter Zajac
predseda OKS

V Bratislave dňa 4. decembra 2010

Súvisiace výstupy:

SITA/webnoviny.sk: ZAJAC: SDKÚ postavilo Radičovej nôž na krk

TASR/SME.sk: OKS podporuje výlučne vládu Ivety Radičovej

STV: Po Republikovom sneme OKS

.týždeň: Po sneme OKS

Peter Zajac: OKS sa zaviazalo podporovať vládu v dnešnom zložení


Zdroj: SME www.sme.sk

Comments

Komentáre