OKS považuje výzvy Fóra občanov Slovenska (FOS) aby voliči nevolili malé strany za nepoctivý spôsob vedenia volebnej kampane zo strany SDKÚ. Nespochybňujeme právo občianskych združení vyjadrovať sa k politickým záležitostiam je však nekorektné keď pod pláštikom občianskeho združenia odrádza voličov od volenia menších strán kandidát väčšej strany ktorá z toho môže mať prospech.

Radoslav Štefančík ktorý dnes v mene FOS ako jeho člen a ako politológ na tlačovej besede združenia uvádzal argumenty prečo by ľudia nemali voliť menšie strany je zároveň kandidátom č. 98 na kandidátke SDKÚ ktorá z toho môže profitovať. Prezentovanie spomínaného názoru bez informovania o kandidovaní za SDKÚ považujeme za nekorektné. SDKÚ by mala vysvetliť či je takýto nekorektný postup individuálnou aktivitou jej kandidáta alebo sa s ním strana stotožňuje.

OKS je presvedčená že voliči by sa mali vo voľbách rozhodovať slobodne a hlasovať za stranu ktorej program a kandidáti najviac zodpovedajú ich predstavám.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.