Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja zvolení za politické strany Občianska konzervatívna strana Sloboda a Solidarita a MOST-HÍD sa dohodli na vytvorení spoločného poslaneckého klubu. Členmi poslaneckého klubu sú René Bílik (OKS) Ondrej Dostál (OKS) Alžbeta Ožvaldová (MOST-HÍD) František Šebej (OKS) a Anna Zemanová (SaS). Predsedom poslaneckého klubu sa stal František Šebej podpredsedníčkou Alžbeta Ožvaldová.

Poslanecký klub bude rozhodovať formou konsenzu všetkých svojich členov. V zastupiteľstve bude spolupracovať s poslaneckými klubmi SDKÚ-DS KDH a SMK a podporovať politiku župana Pavla Freša.

Dohoda o vytvorení poslaneckého klubu OKS – SaS – MOST-HÍD bola podpísaná v pondelok 4.1.2010. OKS už o vzniku klubu informovala svojich partnerov z volebnej koalície SDKÚ-DS – KDH – SMK – OKS. Zajtra sa uskutoční prvé pracovné stretnutie členov novovytvoreného poslaneckého klubu so županom Pavlom Frešom.

Ondrej Dostál
poslanec zastupiteľstva BSK za OKS

V Bratislave dňa 7. januára 2010.

Príloha: Dohoda o vytvorení poslaneckého klubu OKS – SaS – MOST-HÍD vo formáte PDF

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.