Prečo Frešo

title=Existujú prinajmenšom tri dôvody prečo by sme si mali zvoliť Pavla Freša za župana. Bude to dobré pre ľudí žijúcich v Bratislavskom kraji. Bude to dobré pre myšlienku župnej samosprávy. A bude to dobré pre celé Slovensko.

Volebný program koalície podporujúcej Pavla Freša je založený na presvedčení že župa tu má byť pre ľudí. Nie pre úradníkov. Nie pre politikov. Nie pre záujmové skupiny ktoré sa chcú priživovať na verejných zdrojoch. Táto myšlienka sa ako niť tiahne celým naším programom a verím že bude tvoriť kostru budúceho úspešného účinkovania župana Freša. Z pohľadu Občianskej konzervatívnej strany chcem vyzdvihnúť to že župa má byť otvorená občanom nielen formálne. Chceme vytvoriť také podmienky aby nám občania mohli pozerať na prsty a kontrolovať čo politici a úradníci robia. Župa musí byť otvorená a transparentná. Musí mať bližšie k ľuďom a pozorne počúvať ľudí ktorí v nej žijú. Pavol Frešo je pre mňa človekom ktorý sa usiluje práve o takúto župu.

Samosprávne kraje sú dnes vnímané ako nie veľmi dôveryhodné inštitúcie. Ľudia nepoznajú ich predstaviteľov. Nevedia o čom rozhodujú. Nezaujímajú sa o to čo sa v nich deje. Nevidia veľmi veľký dôvod prečo by sa mali zúčastňovať župných volieb. Je to tak aj preto že na čele žúp dosiaľ stáli nevýrazní predstavitelia. Je čas zmeniť to. Pavol Frešo je človekom ktorý na to má predpoklady. Kto sleduje čo sa v tejto krajine deje musí vedieť že patrí k najaktívnejším poslancom celého parlamentu. Nebojí sa otvárať nové témy a prichádza s návrhmi. Ide dôsledne po problémoch a nezastavuje sa na polceste. Ak si toto nasadenie prinesie do županského kresla môže byť tým kto pomaly začne meniť pohľad verejnosti na zmysluplnosť regionálnej samosprávy.

A nakoniec ale nie v poslednom rade bude zvolenie Pavla Freša dobrým signálom pre celé Slovensko. V župných voľbách a v tých županských zvlášť totiž nejde iba o cesty školy nemocnice a sociálne zariadenia. Ide aj o meranie síl medzi opozičnou pravicou a vládnou zmesou ľavicových populistov a nacionalistov. V našom kraji to platí zvlášť. V našom kraji sa na podpore spoločného kandidáta na župana dokázala zhodnúť široká pravicová koalícia SDKÚ-DS – KDH – SMK – OKS – SaS. Ak pravica dokáže zvíťaziť v súboji o župana Bratislavského kraja šance na zmenu vzrastú. Zmenu totiž potrebuje nielen Bratislavský kraj ale celé Slovensko. Aj na to myslime keď budeme 28. novembra vhadzovať do urny volebný lístok.

Ondrej Dostál
podpredseda OKS

Bratislavský samosprávny kraj:
OKS podporuje Pavla Freša

Pavol Frešo Ing. Bc. 40r. poslanec NR SR

title=

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.