Nikoho neprekvapí, že fašisti odmietajú vziať na vedomie ľudské práva. Smutné je, ak niečo podobné robia poslanci strán vládnej koalície, ktoré samé seba označujú za štandardné či za súčasť „hrádze proti extrémizmu“.

Parlament dnes vďaka nevôli väčšiny koalície odmietol náš doplňujúci návrh, aby si od vlády vyžiadal stanovisko k odporúčaniam obsiahnutým v správe verejnej ochrankyne práv za rok 2016, ako aj k dosiaľ nerealizovaným návrhom a odporúčaniam verejnej ochrankyne práv obsiahnutým v jej správach za predchádzajúce roky a v jej mimoriadnych správach.

Ten rozdiel v postoji k dodržiavaniu a napĺňaniu ľudských práv medzi fašistami a „hrádzou proti extrémizmu“ by mal byť citeľnejší, nemyslíte?

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 je poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto a poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave.Od apríla 2012 je predsedom OKS.