Systém elektronických schránok je súčasťou Ficovou vládou spackanej informatizácie spoločnosti v objeme 900 mil. eur, a hoci mal byť už od augusta tohto roku plne funkčný, nestane sa tak. 

Zhodnotili to vo štvrtok na tlačovej besede poslanci Karol Galek (SaS) a Ondrej Dostál (OKS). Pripomenuli, že zákon o e-governmente platí od roku 2013. Odvtedy plynula právnickým osobám aj štátnym inštitúciám lehota na to, aby sa pripravili na aktiváciu elektronických schránok. Tie budú povinné pre všetky právnické osoby, vrátane spoločností s ručením obmedzeným, či občianskych združení. Ich automatická aktivácia má prebehnúť už o necelé tri týždne a od tohto dátumu by mali byť jedinou cestou pre právnické osoby na komunikáciu so štátnymi orgánmi.

Na webovej stránke slovensko.sk je zverejnené usmernenie, podľa ktorého „proces aktivácie sa začne 1. augusta tohto roka a bude ukončený 1. januára 2017“. Toto je ale podľa Galeka a Dostála v rozpore so súčasným znením zákona o e-governmente, ktorý ako jediný dátum ich aktivácie uvádza 1. august 2016. Viac nájdete v správe SITA tu.

Comments

Komentáre