Návrhom na skrátené legislatívne konanie o vládnych novelách zákonov chýba odôvodnenie v zmysle zákona o rokovacom poriadku.

Ak sa urýchlene nenapravia výčiny druhej Ficovej vlády v školstve, dôjde v prípade málotriedok k ohrozeniu ľudských práv a základných slobôd. Ak sa urýchlene nenapraví nečinnosť druhej Ficovej vlády v prípade platov učiteľov, hrozia hospodárske škody. Tak odôvodňuje tretia Ficova vláda potrebu skráteného konania v prípade vládnych návrhoch zákonov týkajúcich sa školstva. Tretia Ficova vláda znásilňuje zákon o rokovacom poriadku, len aby chytro poupratovala po výčinoch i nečinnosti druhej Ficovej vlády.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.