Premiér Robert Fico včera vo svojom vystúpení vyslovil hneď niekoľko viet, ktoré ho okamžite a absolútne diskvalifikujú vo funkcii predsedu vlády.

Opakované obviňovanie prezidenta, že neovláda Ústavu SR a že neoprávnene zasahuje do politického vývoja v krajine, je od vyštudovaného právnika nehorázne klamstvo. Ide o priamy útok na autoritu najvyššieho ústavného činiteľa, ktorého legitimita sa odvíja od priamych volieb, a je teda aj z ústavného hľadiska silnejšia, ako legitimita predsedu vlády.

Ak niekto destabilizuje a ohrozuje ústavný poriadok v krajine, tak to nie je prezident Kiska, ponúkajúci ústavne konformné riešenia súčasnej krízy spoločnosti, ale premiér Fico.

Oveľa horším a nebezpečnejším je však postup Roberta Fica smerom ku konšpiračným teóriám a vyhláseniam o pripravovanom prevrate akýchsi nešpecifikovaných protislovenských síl. Slovenský premiér sa tak naplno pridal ku konšpirátorom a bláznom typu Rostása, Huďa, Kotlebu, či Čarnogurského. Slovenský premiér sa tak naplno pridal k vykonávateľom hybridnej vojny Ruska proti Slovensku a Európskej únii, pridal sa tak k rôznym konšpiračným a dezinformačným médiám a stránkam. Premiér Fico šíri hoaxy.

Je to premiér Fico, kto sa snaží o orbanizáciu slovenskej politiky. Bol to premiér Fico, ktorý strašením imigrantmi, ktorí na Slovensko vôbec nemierili, vyvolal vlnu strachu, ktorá ho vo voľbách 2016 doniesla do parlamentu. A spolu s ním aj fašistov Mariana Kotlebu. Je to premiér Fico, kto neustálym strašením údajnými pokusmi o neústavný prevrat, šírenými okrem neho už len dezinformačnými stránkami, destabilizuje spoločnosť.

Krytie zločinov je nezlučiteľné s funkciou premiéra. Šírenie konšpiračných bludov a dezinformácií je absolútne nezlučiteľné s funkciou premiéra. A je neskutočne trápne a nebezpečné, ak sa premiér krajiny snaží vyvolať rozkol a nenávisť medzi obyvateľmi v záujme zachovania svojej osobnej moci a postavenia.

Sme presvedčení, že občania Slovenska nenaletia na tieto klamstvá a výmysly. Veríme, že občania Slovenska dnes už vedia, že je to premiér Robert Fico, kto je skutočným škodcom, a kto sa v záujme udržania vlastnej moci neštíti klamať, podvádzať, obviňovať nevinných ľudí a šíriť nenávisť a zlo.

Juraj Petrovič

podpredseda OKS

V Bratislave dňa 6. marca 2018.

Comments

Komentáre

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič je vyštudovaný hudobník a právnik. Pracuje na pozícii stredného manažmentu v oblasti chemického priemyslu. Členom OKS je od roku 2002, postupne zastával rôzne funkcie v republikovej rade a predsedníctve OKS. V období 2012 až 2020 pôsobil ako predseda Programovej rady OKS a v rokoch 2013 až 2020 bol podpredsedom OKS.