17. november je Dňom boja za slobodu a demokraciu. Tento rok viac ako komukoľvek inému patrí Ukrajine, ktorá hrdinsky bojuje za svoju slobodu a demokraciu.

My sme si svoju slobodu a demokraciu vybojovali v novembri 1989 pokojnou revolúciou na námestiach českých a slovenských miest. Ukrajinci za svoju slobodu a demokraciu platia krvou svojich vojakov i životmi a utrpením civilistov, ktorí sa stávajú obeťami teroristického spôsobu vedenia vojny Putinovým Ruskom. Bojujú za to, aby ich vlasť bola slobodná a aby oni sami mohli demokraticky a slobodne rozhodovať o svojej budúcnosti. A bojujú aj za to, aby sme slobodne a demokraticky mohli žiť ďalej aj my.

Je dôležité pripomínať si udalosti spred 33 rokov, ale ešte dôležitejšie dnes je osláviť sviatok slobody a demokracie tým, že budeme ešte silnejšie podporovať našich ukrajinských priateľov v ich boji za slobodu a demokraciu.

Sláva Ukrajine!

Ondrej Dostál
predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS), poslanec NR SR (klub SaS)

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.