Bratislava, 18. októbra 2022 – Občianska konzervatívna strana (OKS) podporuje vo voľbách predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Drobu z SaS.

„Podporu kandidatúre Juraja Drobu za bratislavského župana odsúhlasila Regionálna rada OKS v Bratislavskom kraji aj celoštátne Predsedníctvo OKS. Oceňujeme výsledky jeho práce a sme presvedčení, že by mal pokračovať vo funkcii aj v budúcom volebnom období,“ informoval predseda bratislavského Regionálneho združenia OKS Matej Števove.

„OKS dlhodobo a na rôznych úrovniach spolupracuje s SaS. Vnímame SaS ako nášho najbližšieho a prirodzeného partnera. Preto je logické, že sme sa rozhodli podporiť Drobovu kandidatúru. Juraja Drobu som za bratislavského župana volil pred piatimi rokmi a budem ho voliť aj tento rok,“ uviedol predseda OKS Ondrej Dostál, ktorý pôsobí ako poslanec NR SR v poslaneckom klube SaS.

Drobu podporuje aj podpredsedníčka OKS Zuzana Aufrichtová. „Chcela by som oceniť korektnú spoluprácu, ktorú som so županom Jurajom Drobom mala ako poslankyňa zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja z koaličného klubu, ktorý podporoval Drobovo vedenie župy. Osobitne si vážim aj pre všetkých obyvateľov prospešnú spoluprácu medzi bratislavskou župou a mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto,“ uviedla Zuzana Aufrichotová, ktorá funkciu starostky bratislavského Starého mesta obhajuje s podporu širokej koalície pravicových strán, ktorej súčasťou je aj SaS.

Comments

Komentáre