Predsedníctvo Občianskej konzervatívnej strany (OKS) vyjadruje podporu nezávislému kandidátovi na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Jánovi Lunterovi. 


OKS vysoko oceňuje zodpovedné rozhodnutie Martina Klusa (SaS), ktorý bol spoločným kandidátom širokej koalície demokratických pravicových strán a včera sa vzdal kandidatúry v prospech Jána Luntera. OKS očakáva, že sa v záujme porážky fašizmu v Banskobystrickom kraji rovnako zodpovedne zachovajú aj ďalší demokratickí kandidáti a že Jána Luntera podporia všetky demokratické politické sily. 

Nič ešte nie je rozhodnuté. O výsledku volieb nerozhodnú prieskumy verejnej mienky, ani predvolebné deklarácie, ale voliči vo volebných miestnostiach. OKS vyzýva všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov, aby sa 4. novembra zúčastnili volieb a rozhodli o tom, že Banskobystrický samosprávny kraj bude mať v budúcom volebnom období župana aj poslancov zastupiteľstva, ktorí si ctia hodnoty slobodnej a demokratickej spoločnosti.

Ondrej Dostál
predseda OKS, poslanec NR SR

V Nemeckej dňa 4. októbra 2017.

 

Súvisiace informácie:

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.