Úrad verejnej ochrankyne práv je dôležitou inštitúciou, ak na jeho čele stojí niekto ako Jana Dubovcová. Je skoro zbytočný, ak na jeho čele stojí niekto, ako bol prvý ombudsman pán Kandráč. Pamätáte si naňho ešte niekto?

Dnes sa v parlamente volí nástupkyňa pani Dubovcovej.
Nástupkyňa, lebo hoci kandidáti sú traja, kandidáta fašistov, ktorý si nevie spomenúť na to, aké zločiny boli spáchané v období Tisovho Slovenského štátu, alebo na otázku o svojom vzťahu k rasovým teóriám odpovie, že miluje svoju rasu, brať vážne nemožno.
Ktorákoľvek z dvoch kandidátok bude dnes zvolená, verím, že bude lepšia ako prvý ombudsman, ale bude to mať ťažké, lebo bude porovnávaná s očakávaniami, ktoré svojim pôsobením vyvolala Jana Dubovcová.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.