Za hlavných aktérov rozvoja regiónov Ficova vláda nepovažuje samosprávy. Kľúčovú rolu v akčných plánoch pre najmenej rozvinuté okresy hrajú rozvojové rady a ich tajomníci – prednostovia okresných úradov. Do dokonalosti to doviedol v Rožňave tamojší okresný šéf SMER-SD a prednosta okresného úradu Ján Babič.

Pán Babič je hotovým rožňavským akčným hrdinom Smeru. Ako fyzická osoba, spoločne s ďalšími tromi fyzickými osobami – ďalšími miestnymi smerákmi, koncom marca 2017 založili Koordinačné centrum pre rozvoj okresu Rožňava. Koordinačné centrum následne získalo v októbri 2017 od úradu vlády dotáciu vo výške takmer 162-tisíc eur.

Podpora regionálneho rozvoja v okrese Rožňava je tak sprivatizovaná skupinkou vedenou Jánom Babičom a účty za ich „prácu“ platia daňovníci tejto krajiny. Hoci na tento fakt opakovane upozorňujem, poslanci za SMER ba ani podpredseda vlády a podpredseda SMERu Pellegrini sa tvária, že nič nepočuli.

Dnes som preto s podporou kolegov opozičných poslancov predložil pozmeňovák, ktorým by sa moc miestnych akčných hrdinov aspoň trochu obmedzila.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.