title= … keď počúvam populistické reči nášho premiéra o tom že súčasná vláda dala ľuďom za rok vládnutia viacej ako predchádzajúca vláda za osem rokov jej vládnutia.

Podľa týchto populistických slov sú náš premiér spolu s ministrami súčasnej vlády veľmi dobrými gazdami pretože za necelých osem predchádzajúcich rokov ktoré strávili v opozícii museli veľmi intenzívne zarábať a šetriť aby teraz mali z čoho rozdávať.

Máme veľké šťastie že sme si ho už konečne zvolili a práve v čase keď mal akurát dosť našetrené. Mohlo sa pokojne stať keby sme boli ešte štyri roky s jeho zvolením otáľali že by si to už bol rozmyslel a ťažko našetrené peniaze by použil niekde inde napríklad pre vlastné potreby. Podľa mňa je to však trošičku inak.

Keď chce nejaká vláda ľuďom niečo rozdávať musí iným ľuďom najprv niečo vziať. Vláda nech by bola akokoľvek sociálne cítiaca nemá žiadne svoje peniaze o ktorých sa môže kedykoľvek láskavo rozhodnúť že ich niekomu rozdá.

Keby nebolo dosť produktívnych ľudí ktorí vláde pravidelne odovzdávajú časť svojich peňazí vo forme daní a odvodov vláda by nemala odkiaľ vziať peniaze na rozdávanie.

A to že je dnes oveľa viac dane platiacich pracujúcich ľudí podnikateľov a podnikov (oveľa viac ako napríklad za Mečiara do roku 1998) nie je zásluha tejto vlády. Skôr by sa dalo povedať že NAPRIEK tejto vláde sa produktívnym ľuďom podnikateľom či podnikom ešte stále darí napĺňať štátnu pokladnicu.

Okrem toho že vláda môže rozdávať peniaze napríklad dôchodcom pred Vianocami tak si vďaka dane platiacim produktívnym občanom poriadne prilepšili aj parlamentné politické strany ktoré si z našich daní (t. j. spoločných peňazí) počas vládnutia tejto sociálne cítiacej vlády rozdelili tohto roku dvakrát viac peňazí ako v minulom volebnom období (126 miliardy korún).

Čo je skoro toľko ako dostali pred Vianocami na prilepšenie naši dôchodcovia ktorých je ale niekoľkonásobne viac (vyše milióna) ako členov parlamentných politických strán.

Takže trochu pravdy na tom populistickom vyjadrení premiéra predsa len je a to že táto vláda rozdeľuje viacej peňazí ako predchádzajúca. Avšak to že má z čoho viacej rozdávať už jej zásluhou zďaleka nie je si myslím.

Mesto Rožňava má tiež to šťastie že posledné voľby tu vyhral ľavicový a sociálne cítiaci SMER-SD no napríklad na vianočné pohostenie či aspoň spomenutie si na osamelých ľudí v meste si budeme musieť počkať na možno menej sociálne mysliacu a cítiacu pravicu.

Asi ako v Bratislave kde je primátorom člen pravicového KDH pozri tu.

Článok bol uverejnený v internetových novinách InfoRožňava dňa 30. decembra 2007.

Comments

Komentáre