title=Od novembra 1989 bol členom hnutia Verejnosť proti násiliu neskôr po jeho zániku členom Demokratickej strany. V roku 2001 sa stal zakladajúcim členom Občianskej konzervatívnej strany kde pôsobí ako predseda Regionálneho združenia OKS v Košickom samosprávnom kraji a zároveň je podpredsedom jej celoslovenskej organizácie.

Jeho vyhranené názory nemusia byť po vôli každému on si ich však dokáže obhajovať argumentmi. A keďže občas aj píše často si jeho myšlienky okorenené dávkou preňho typického sarkazmu môžeme prečítať na webe. A je jedno či hovorí práve o Európskej únii strane Smer alebo o pomeroch v našom meste. Presvedčte sa sami – Ing. Tibor Takáč jeden z kandidátov OKS vo voľbách do Európskeho parlamentu.

Čo spojilo KDS a OKS teraz do eurovolieb?

Spoločnosť sa aktuálne delí a nielen u nás na tzv. euroskeptikov a na eurooptimistov. Na Európsku úniu máme práve s KDS takmer totožný názor. Nechceme odovzdať Bruselu všetky kompetencie. Napríklad Nemci či Francúzi nám vyčítajú že máme nízke dane že v podstate zneužívame Úniu čerpáme z nej ale my sami také veľké dane nevyberáme. Aj keď každý štát prispieva do rozpočtu Únie nie podľa výšky daní ale podľa hrubého domáceho produktu oni by chceli dane harmonizovať. A my sme proti tomu. Nie však preto že sme teraz na tom lepšie ako Nemci kvôli našim nižším daniam. Nech si každá krajina ako Slovensko Česko sama v tom rozhodne. Nech nám to nediktuje Nemecko alebo Francúzsko.

Čo je dobré na tom že sme v Európskej únii?

Ja osobne som bol proti vstupu do Únie. Boli to prvé voľby od roku 1989 ktorých som sa nezúčastnil. Nechcel som aby bolo referendum o vstupe Slovenska do Európskej únie platné. Do NATO na 100 % vstúpiť do Únie radšej nie. Bol som zo trikrát vo Švajčiarsku a mne sa to celkom páči. Oni majú ako nečlen EÚ všetky výhody ktoré Únia ponúka a zároveň nemajú nevýhody ktoré my ako člen EÚ musíme prijať. Švajčiari už zrušili s EÚ aj hranice čo im viac chýba? Môžu dokonca prijať aj spoločnú menu Euro a nemusia byť pritom členmi EÚ. Ja si predstavujem Európsku úniu ako voľný zväzok slobodných štátov.

Celý rozhovor bol uverejnený dňa 21. mája 2009 na spravodajskom portáli infoROŽŇAVA a nájdete ho tu.

Comments

Komentáre